Muzeum Historii Kielc zaprasza na nową wystawę i kolejne spotkanie

W czwartek, 24 lutego o godz. 17:00 w Małej Galerii rozpocznie się wernisaż wystawy „Morskie opowieści” Alicji Wikło. W piątek, 25 lutego o godz. 18:00 Muzeum zaprasza na spotkanie pt.: „Katolickie świątynie - zakrystia czy garderoba: o splendorze potrydenckich nabożeństw".

Na nowej wystawie czasowej Alicja Wikło zaprezentuje swój cykl prac malarskich o tematyce marynistycznej. Artystka uchwyciła na płótnach zróżnicowany charakter morskiego wybrzeża, portretując z równym zaangażowaniem romantyczne latarnie morskie, opuszczone kutry rybackie czekające na piaszczystym wybrzeżu jak i olbrzymie frachtowce na tle przemysłowego krajobrazu.

W piątek w siebie Muzeum Historii Kielc Krzysztof Myśliński poprowadzi kolejne spotkanie przy okazji wystawy Splendor Cathedralis. Tym razem będzie to chwila refleksji nad bogactwem i zróżnicowaniem decorum wyznań chrześcijańskich i ich religijnych wspólnot. Kontrreformacyjna odnowa Kościoła rzymskiego w połowie XVI wieku przyniosła bezprecedensowy rozkwit wszelkich nurtów sztuk plastycznych oraz muzyki. Powstały na nowo scenariusze mszy i nabożeństw kościelnych, wręcz nasycone teatralnością. Niezwykłą opowieść o potrydenckim kościele uzupełni bogaty wybór ilustracji.

Placówka przypomina, że nadal działa w reżimie sanitarnym. Obowiązują paszporty covidowe.

Powrót na początek strony