Muzeum Historii Kielc zaprasza. W czwartek wystawa, w niedzielę wykład online

3 lutego odbędzie się wernisaż wystawy prac Anny Biskup „Kwiaty”, a 6 lutego na muzealnym kanale YouTube oraz Facebook będzie można posłuchać o rycerskiej i kościelnej heraldyce.

Na otwarcie wystawy Muzeum Historii Kielc zaprasza do Małej Galerii o godz. 17:00. Autorka w cyklu pasteli pokazuje wielość subtelności, delikatności i kobiecości, ale również dynamizmu, refleksji i zadumy w wielobarwnych kwiatach, które uwieczniła na swoich płótnach. Wystawa będzie dostępna do 24 lutego br. Muzeum przypomina, że działa w obowiązującym reżimie sanitarnym, przy wejściu do placówki obowiązują paszporty covidowe.

W niedzielę w samo południe na muzealnym kanale YouTube i Facebook odbędzie się wykład pt. „Heraldyka rycerska i kościelna". Spotkanie pozwoli zrozumieć ukrytą na dawnych tkaninach heraldykę rycerską i kościelną. Jak informuje placówka - aplikacje herbowe na ornatach, kapach czy welach będą również okazją do opowieści o właścicielach tych szat: znanych i zasłużonych dla miasta biskupach krakowskich, prałatach i kanonikach, których odzienie można oglądać na wystawie czasowej „Splendor Cathedralis". Spotkanie w ramach stałego cyklu muzealnego „W samo południe" poprowadzi Leszek Dziedzic.

Powrót na początek strony