"Muzyczna Kuźnia" po raz kolejny będzie rozwijać młode talenty

Dwie młode wokalistki śpiewają do mikrofonów
zdj. DK "Białogon"

Kolejna edycja „Muzycznej Kuźni” zbliża się wielkimi krokami. Będzie to niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników muzyki. Największe i najpopularniejsze warsztaty muzyczne w regionie świętokrzyskim wypełnią zajęcia prowadzone przez artystów polskiej sceny muzycznej. Wydarzenie organizowane przez Dom Kultury Białogon odbędzie się w Centrum Kongresowym Targów Kielce w dniach od 19 do 23 lutego.

Początkujący artyści po raz kolejny będą mogli czerpać z doświadczenia profesjonalnych muzyków. W harmonogramie „Muzycznej Kuźni” są zajęcia z wokalu, gry na perkusji, instrumentach klawiszowych, gitarze elektrycznej i basowej  podzielone na trzy moduły: warsztaty „First Class” 19 – 20 lutego, warsztaty „Master Class” 21 – 22 lutego, warsztaty „Ekstra Class” – 23 lutego. Chętni mogą uczestniczyć we wszystkich modułach.

Wśród artystów, którzy poprowadzą zajęcia z gitary elektrycznej są Rafał Pitula, Jacek Królik, Wacław Kiełtyka. Z gitary basowej uczestników Muzycznej Kuźni przeszkolą Dariusz Jurkowski oraz Robert Szewczuga. Zajęcia z perkusji poprowadzą Krzysztof Pitula i Mirosław Hady. Wokalu w czasie Muzycznej Kuźni uczyć będzie dr Katarzyna Lisowska, wokalistka, kompozytorka, trener wokalny i pedagog. Doświadczeniami z uczestnikami warsztatów w Centrum Kongresowym Targów Kielce podzieli się również Aleksandra Lipińska. Gry na instrumentach klawiszowych uczyć będą Piotr Sitkowski i Wojciech Olszak.

Ostatni dzień Muzycznej Kuźni, piątek, 23 lutego, będzie wyjątkowy. Warsztat Extra Class poprowadzi Wojciech Lipiński, mistrz gitary (nie tylko) jazzowej. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. Współpracował z łódzką „Filmówką”, a także teatrami „Logos” i „Studyjnym”. Od 2018 roku stale współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. W roku 2022 skomponował i nagrał muzykę do dwóch wyróżnionych spektakli: „Legend świętokrzyskich” w reż. Marka Zakostelecky’ego i monodramu Ewy Lubacz „Ciotka Wieża” (reż. Judyta Berłowska).   

W ramach „Muzycznej Kuźni” planowany jest koncert ”Jam Session w asyście Mistrzów”, który zorganizowany zostanie 21 lutego o godzinie 20:00 w Klubie Muzycznym „Czerwony Fortepian”. Koncert ma charakter otwarty - wstęp wolny.

Wszystkie informacje i zapisy na wydarzenie na https://muzycznakuznia.pl/

Muzyczna Kuźnia jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Wydarzenie organizowane przez Dom Kultury Białogon we współpracy z Targami Kielce.

421036092_845249767613692_5474017822819934853_n.jpg

Powrót na początek strony