Muzyka i taniec na Jarmarku

Występy wokalne i taneczne to atrakcje ostatniego weekendu Jarmarku Bożonarodzeniowego, który trwa na kieleckim Rynku. Na stoiskach nadal można kupować świąteczne ozdoby i smakołyki. Atrakcją jest koło widokowe, z którego można podziwiać zimową panoramę Kielc.

W sobotnie popołudnie na gości Jarmarku czekały artystyczne wrażenia. Scenę na kieleckim rynku we władanie przejęli artyści z Fundacji Studio TM, Kieleckiego Teatru Tańca i Zespołu Pieśni i Tańca „Kielce”.

Adeptki Teatru Zbożowego – Karolina Saługa (aktorka wielokrotnie nagradzana na różnych konkursach teatralnych i wokalnych, słuchaczka Studium Aktorskiego Machulskich w Warszawie) oraz Natalia Warzyńska (aktorka Teatru Zbożowego, również wielokrotnie nagradzana na festiwalach teatralnych i wokalnych) zaśpiewały świąteczne piosenki.

Jakub Woźniak (aktor Teatru Zbożowego, student Wydziału Sztuki UJK) zaprezentował przypowieści wigilijne oparte na tekstach literackich (np.: Opowieści wigilijnej Gwiazdki, Idą Święta, Śniegowy Bałwanek i Biblia dla Dzieci). Dodatkową atrakcją były zabawy i konkursy dla najmłodszych prowadzone przez Monikę Kaczmarczyk (aktorkę Teatru Zbożowego) oraz Andrzeja Tusienia (aktora Teatru Zbożowego, instruktora Harcerstwa i Teatru Rejwach).

Natomiast Kielecki Teatr Tańca oraz Zespół Impuls I i Impuls II Szkoły KTT zaczarowali publiczność fragmentami spektakli „Dziadek do orzechów” oraz „Cztery Pory Roku”.

Zespół Pieśni i Tańca „Kielce” działający przy Wojewódzkim Domu Kultury zaprosił widzów do oberka i kujawiaka.

Powrót na początek strony