Na Rynku stanęła „Porcelanowa Choinka”

Projekt „Porcelanowej  Choinki” powstał w Instytucie Dizajnu i zakładał udział mieszkańców oraz instytucji w tworzeniu haseł, które często są wypowiadane przy rodzinnym stole i powtarzane z roku na rok.

Zabawne sentencje umieszczono na porcelanowych talerzach, które zamocowano na drewnianej konstrukcji, wyciętej na kształcie choinki.

- Chcieliśmy przywołać rodzinne wspomnienia. Niektóre hasła są trochę przewrotne, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na Rynek, być może znajdziecie na naszej choince własne rodzinne anegdotki pomiędzy talerzami – mówi Jolanta Szymanowska z Instytutu Dizajnu.

Akcja rozpoczęła się konkursem, który zbierał hasła, anegdoty i zabawne powiedzenia. Autorzy trzech najlepszych sentencji otrzymali porcelanowe talerze powstałe w pracowni ceramiki Instytutu Dizajnu do wykorzystania przy rodzinnym stole.

Zwycięskie hasła to: „Tak też jest”, „Mandarynki, to kiedyś tylko na święta były” oraz „Takie święta, to nie święta. Za moich czasów, to zaspy na dwa metry były”.

Na „Porcelanowej Choince” pojawiło się 40 dużych i 16 małych talerzy, każdy z nich kryje jakieś hasło. Jest również talerz z opisem całego wydarzenia i życzeniami dla kielczan.

Instalacja na Rynku będzie nam towarzyszyć do 11 stycznia 2021 r.

Powrót na początek strony