Na szczytach kieleckich gór zamontowano tablice informacyjne

Turyści docierający na szczyty gór Telegraf, Biesak, Karczówka i Pierścienica, znajdą tam nie tylko piękne widoki, ale też nowe tabliczki. Zamieszczono na nich informacje dotyczące nazwy szczytu wraz z jego wysokością, opisy danego miejsca oraz innych atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu. Oznaczenia w postaci drewnianych drogowskazów wykonane zostały na wzór tablic umieszczanych w Świętokrzyskim Parku Narodowym.

Góra Pierścienica leży w Paśmie Posłowickim, to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Kielcach. Rozpościera się stąd szeroka panorama na miasto. Przez szczyt przebiegają wytyczone ścieżki rowerowe, niebieski szlak turystyczny Chęciny - Łagów oraz żółty szlak spacerowy wokół Kielc o długości 38 km.

Góry Telegraf, Biesak, Karczówka należą do Korony Gór Świętokrzyskich. To regionalna odznaka Oddziału Świętokrzyskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kielcach, której zdobycie ma na celu promowanie regionu – poznawanie jego piękna, historii, przyrody, tradycji, kultury i zabytków oraz popularyzacja turystyki pieszej w całych Górach Świętokrzyskich. Wprowadzenie jednolitego oznaczenia szczytów KGŚ ma także przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego, zwłaszcza na terenach mniej znanych i rzadziej uczęszczanych.

Tablice turystyczne powstały z inicjatywy mieszkańców, którzy zgłosili się do radnego Michała Brauna z pomysłem oznaczenia kieleckich szczytów. Po konsultacjach realizacją przedsięwzięcia zajął się Referat Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kielce, na podstawie zadania publicznego pod nazwą „Konserwacja i modernizacja szlaków rowerowych na terenie Miasta Kielce wraz z uzupełnieniem, renowacją tablic informacyjnych i drogowskazów oraz wydanie przewodnika po kieleckich szlakach rowerowych". W drodze otwartego konkursu zadanie zlecono do realizacji Stowarzyszeniu Ziemia Świętokrzyska z Kielc.