94 firmy korzystają obecnie z tej oferty Kieleckiego Parku Technologicznego. Wsparcie skierowane jest do przedsiębiorców, którzy potrzebują opieki biznesowej, ale nie muszą wynajmować powierzchni.
- Usługa ta to świetne rozwiązanie dla firm, które nie potrzebują biura, gdyż wiele usług świadczą u klienta lub młodych przedsiębiorców, którzy pierwsze zarobione pieniądze przeznaczają na rozwój swoich firm. Dobrym przykładem są startupy inkubowane u nas w ramach projektu Platformy Startowej, a także akcelerowane startupy zagraniczne pracujące na rzecz dużych firm polskich. Co ważne, siedzibą ich firm są Kielce, a ponadto dołączają oni do społeczności KPT – grona blisko 200 firm, co daje nowe kontakty i możliwości - mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.
„Wirtualny Inkubator” zapewnia możliwość rozwoju przedsiębiorstw, poprzez dostęp do różnego rodzaju usług wykonywanych w sposób zdalny czyli internet oraz lokalnie przez dołączenie do bazy lokatorów.
- Wirtualni lokatorzy otrzymując możliwość korzystania z adresu Olszewskiego, nie tylko oszczędzają na wynajmie przestrzeni biurowej i opłatach za media. Wpływa to także na poprawę wizerunku ich firm, wzmacnia prestiż – podkreśla Justyna Lichosik.
Firmy i podmioty, które chcą funkcjonować w sposób wirtualny w Kieleckim Parku Technologicznym mają do wyboru trzy pakiety tzw. technopaki. Pierwszy najtańszy zapewnia dostęp do adresu Olszewskiego 6, możliwość bezpłatnego korzystania z sal konferencyjnych oraz internetu bezprzewodowego. W ofercie jest także możliwość skorzystania ze skrzynki pocztowej, odbiór i skanowanie korespondencji oraz umieszczenia informacji o firmie na witrynie internetowej KPT.
Więcej informacji i pełną ofertę "Wirtualnego Inkubatora" można znaleźć na stronie Kieleckiego Parku Technologicznego.