Najlepszy w województwie funkcjonariusz ruchu drogowego wybrany

W Targach Kielce odbyło się uroczyste zakończenie 33. Finału Wojewódzkiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. W dwudniowych zmaganiach o miano najlepszego policjanta „Świętokrzyskiej Drogówki” rywalizowało 14 policjantów, w sześciu konkurencjach. Zwycięzcom gratulował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W ramach konkursu odbył się: test wiedzy, test strzelania z broni, sprawdzian praktycznych umiejętności kierowania ruchem drogowym i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach, jazda sprawnościowa motocyklem oraz radiowozem.

Na trzecim miejscu podium stanął st. sierż. Bartłomiej Górak reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Jędrzejowie. Lepszym okazał się mł. asp. Kamil Prasał z Komendy Powiatowej Policji w Końskich, który uplasował się na drugim miejscu. Natomiast Pierwsze miejsce w 33. Edycji Wojewódzkiego Finału Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego zdobył asp. Mateusz Strójwąs, reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Warto zaznaczyć, że funkcjonariusz ten już po raz trzeci wygrał zawody na szczeblu wojewódzkim, broniąc tym samym tytuł z 2019 roku. Co ważne asp. Mateusz Strójwąs i mł. asp. Kamil Prasał będą reprezentować nasze województwo podczas Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”, który w czerwcu odbędzie się w Kielcach.

Źródło: KWP w Kielcach