Najnowsza „Kielecka” już dostępna dla czytelników

Setki nowych miejsc pracy, wielkie inwestycje, Budżet Obywatelski oraz sukces kieleckiego filmowca – to główne tematy najnowszego numeru „Kieleckiej”. W biuletynie jak zwykle znalazło się sporo informacji i propozycji kulturalnych, a wśród nich koncert walentynkowy Ewy Bem w Kieleckim Centrum Kultury.

22. numer biuletynu informacyjnego trafił już do mieszkańców Kielc. Polecamy uwadze artykuł dotyczący złożenia przez miasto projektów w drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład. Dzięki środkom władze Kielc planują poprawić dostępność śródmieścia Kielc - przebudować 8 ważnych ulic, zmodernizować kompleks sportowo-rekreacyjny przy ul. Szczecińskiej i dwie placówki pomocy społecznej.

Sporo miejsca poświęcamy również inwestycjom powstającym w Kielcach. Firma Cromodora Wheels otrzymała już wszystkie niezbędne zezwolenia i może rozpocząć budowę fabryki w Kielcach. W zakładzie zatrudnienie znajdzie około 400 osób. W stolicy regionu powstaje też kampus laboratoryjny Głównego Urzędu Miar. Teren przy ulicy Wrzosowej z każdym tygodniem prezentuje się coraz bardziej efektownie.

Szczegóły dotyczące kolejnej inwestycji czyli budowy Inteligentnego Systemu Transportowego, a także trwających w mieście remontów  znajdziemy w najnowszym wydaniu „Kieleckiej”.

O tym sukcesie było głośno w kieleckich mediach. Mateusz Śliwa reżyser, scenarzysta i autor zdjęć do filmu „Last Birthday” otrzymał główną nagrodę za zdjęcia na festiwalu filmów krótkometrażowych w Cannes. Piszemy też o pozostałych twórcach nagrodzonego obrazu oraz planach kieleckiego filmowca.

Bezpłatny biuletyn informacyjny jest dostępny m.in. w Kieleckim Centrum Kultury, siedzibach ratusza, na kieleckim Dworcu Autobusowym i w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz na stronie Kieleckiego Centrum Kultury. Wersja do pobrania dostępna jest poniżej.

Kielecka_3-2022_internet(1)-1.jpg

Lp. Nazwa Typ Rozmiar