Największa w Polsce branżowa impreza dla producentów owoców i warzyw po raz drugi w Kielcach

Jedna z największych specjalistycznych wystaw ogrodniczych w Europie Środkowo-Wschodniej - Targi Sadownictwa i Warzywnictwa – po raz drugi zorganizowana została w Kielcach. Dziś odbyła się uroczysta inauguracja, w której udział wzięli prezydent Bogdan Wenta oraz szef jego kancelarii Sławomir Stachura.

Prezentacje nowych technologii, maszyn, nawozów i środków do produkcji, a do tego specjalistyczne konferencje. To wszystko dzieje się w Targach Kielce. Jak informuje Andrzej Mochoń, prezes Targów, w tym roku prezentuje się 423 wystawców z 18 krajów. - Wydarzenie ma długoletnią tradycję, ale u nas odbywa się drugi raz i mam nadzieję, że tak pozostanie – podkreśla prezes i dodaje, że w tym roku TSW odbywają się sześciu na siedem hal i zdradza, że w planach jest budowa kolejnej przestrzeni, co da jeszcze większe możliwości wystawcom.

Targi Sadownictwa i Warzywnictwa, organizowane przez Oficynę Wydawniczą Oikos, w styczniu 2023 roku po raz pierwszy odbyły się na terenie kieleckiego ośrodka wystawienniczego. Trzynasta edycja została przeniesiona do Kielc z ośrodka w Nadarzynie, a obecna, czternasta pokazuje, że nowa lokalizacja przypadła do gustu zarówno organizatorom, jak i prezentującym się firmom, bo w tym roku jest ich znacznie więcej.  

Jak zauważa prezydent Bogdan Wenta, w dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. - Zmieniają się także okoliczności prowadzenia gospodarstw – polityczne i gospodarcze. Dlatego tak ważne, obok prezentacji najnowszych rozwiązań, są specjalistyczne konferencje, a w tym roku jest ich aż 9 i weźmie w nich udział 80 ekspertów mówi prezydent.

Ciekawostką tegorocznej edycji jest Z prezentacja specjalnie przygotowanych dwóch poletek pokazowych: sadowniczego i jagodowego, co jest novum na TSW. Kolejną nowością jest strefa zajęta przez rozwiązania korzystające z odnawialnych źródeł energii wykorzystywanych w ogrodnictwie.

Targi potrwają do czwartku, 18 stycznia.

Powrót na początek strony