Prace Barbary, Marka oraz Marcina Michalskich w Punkcie Promocji Kielc

Sentymentalne malarstwo, ciekawe ujęcia z życia Kielc z lat 60. ubiegłego wieku oraz unikatowe spojrzenie na współczesne życie miasta w wykonaniu utalentowanej rodziny Michalskich. W Punkcie Promocji Kielc odbył się wernisaż wystawy prac Barbary, Marka oraz Marcina Michalskich pt. „Nasze miasto - nasze pasje”.

- Punkt Promocji Kielc działa już 3 lata, mamy za sobą 25 wystaw, właśnie otwieramy 26 jednak wyjątkową, bo pierwszą rodzinną. Prezentujemy obrazy i fotografie są to prace rodziny Michalskich: Barbary oraz Marka i ich syna Marcina. Łączy ich wspólna pasja, czyli Kielce – mówił Dariusz Detka, dyrektor Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Barbara Michalska malarstwem interesuje się od najmłodszych lat. Obecnie utrwala na płótnie różne zjawiska przyrody, ginącą architekturę oraz ludzkie twarze. Poprzez piękno człowieka ukazuje jego duszę. - Każda wystawa, a szczególnie taka rodzinna jest dla mnie wzruszającym wydarzeniem i okazją do wspomnień - mówiła artystka.

Marek Michalski to nieżyjący już twórca, którego młodość koncentrowała się wokół podróży motocyklowych po Polsce i fotografowania. Na zdjęciach powstałych w latach 60-tych ubiegłego wieku odnajdziemy ciekawe ujęcia z życia Kielc, a także bliskich autorowi osób.

- Wybór zdjęć do wystawy „Nasze miasto - nasze pasje” to fragment dorobku twórczego Marka Michalskiego, którym chciałem się podzielić z szerszą publicznością. Wiele z tych obrazów odkryłem na nowo, przeglądając stare negatywy. Tworząc już trzecią odsłonę zdjęć Marka Michalskiego, chciałem pokazać świat oczami mojego Taty i podzielić się jego pasją fotograficzną - mówił Marcin Michalski.

Marcin Michalski to artysta wszechstronny, działający na wielu płaszczyznach sztuk plastycznych, łączący nowe media z tradycyjnymi technikami. Tworzy przy użyciu różnych mediów, takich jak rzeźba, fotografia, malarstwo, wideo. Na jego fotografiach odnaleźć można m.in. unikatowe spojrzenie na codzienne życie miasta. Jest absolwentem kieleckiego „Plastyka”. Studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja: małe formy rzeźbiarskie, ukończył na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym UJK.

Na co dzień pracuje jako instruktor i fotograf w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach, prowadząc pracownię fotografii i grafiki komputerowej, warsztaty fotograficzne oraz dokumentując działalność instytucji. Jest również koordynatorem konkursów fotograficznych organizowanych przez DK „Zameczek”, kuratorem Galerii m w Ośrodku Kultury „Ziemowit” i kuratorem wystaw w Galerii ART-STYL w DK „Zameczek”.

Z jego twórczością można zapoznać się na profilach: www.facebook.com/Photomini i www.facebook.com/pieknemomenty.

Wystawę fotografii i malarstwa Barbary, Marka i Marcina Michalskich „Nasze miasto - nasze pasje” będzie można oglądać do 8 maja 2024 r.

Punkt Promocji Kielc czynny jest od wtorku do soboty, w godz. 11:00-17:00. Działalność punktu koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Powrót na początek strony