Nie marnuj jedzenia. Będzie można je zostawiać w specjalnych lodówkach

Dwie „Lodówki Pełne Dobra” stanęły w Kielcach, jedna przy Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Miodowej 7, druga przy Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra przy ul. Kościuszki 25. Ich uruchomienie planowane jest na 22 sierpnia br. To kolejny projekt zrealizowany w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Jego wnioskodawcą jest pani Grażyna Adydan, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach. Głos na pomysł ustawienia lodówek, w których można będzie zostawiać żywność, oddało 1207 kielczan.

- Obie lodówki są monitorowane. Na każdej znajduje się regulamin określający główne zasady związane z dystrybucją żywności. Przekazywane produkty powinny mieć ważny termin przydatności do spożycia. Żywność przygotowana w domu lub placówkach gastronomicznych musi być opisana, należy podać nazwę potrawy, skład i datę przygotowania – informuje Magdalena Gościniewicz, dyr. Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

„Lodówki Pełne Dobra” mają być odpowiedzią na problem marnowania żywności, a także wsparciem dla osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji materialnej. To miejsca, w których każdy będzie mógł zostawić nadmiarowe ilości jedzenia i podzielić się nim z potrzebującymi.

Lodówki zostaną uruchomione 22 sierpnia.

Powrót na początek strony