Nie Pompujesz - Nie Jedziesz. Półmetek cyklu w kosmicznym miejscu

Około 100 zawodników stanęło na starcie 4. rundy zawodów „Nie Pompujesz - Nie Jedziesz”, która rozgrywana była na kieleckim Pumptracku w niedzielę, 18 czerwca w Parku Baranowskim. Imprezę otworzyli zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki oraz radny Rady Miasta Kielce Michał Braun. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród i medali.

Kielce były czwartym miastem, w którym odbywała się sportowa runda rywalizacji, a jak przyznają organizatorzy kielecka trasa, jest bardzo ciekawa.

- W tym roku zaplanowaliśmy 7 rund w 7 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project. Inauguracja odbyła się na początku maja w Kudowie- Zdroju. W Kielcach jesteśmy po raz pierwszy. Tu znajduje się jeden z najnowszych pumptracków w naszym kraju. Nowoczesna geometria, ciekawe rozwiązania toru, wysoki poziom zawodów tak można opisać naszą rundę w Kielcach - mówi Krzysztof Magiera ze Sfera Sportu.

W zawodach startowali dorośli i dzieci w różnych kategoriach. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród. Oprócz tych za miejsca 1-3, w kategorii KIDS i JUNIOR wszyscy biorący udział otrzymali pamiątkowe medale. W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej. Kolejne rundy odbędą się 2 lipca w Radomiu, 16 lipca w Stalowej Woli i 22 lipca w Bełchatowie. 

Powrót na początek strony