Nie Pompujesz - Nie Jedziesz w Kielcach

rowerzysta na pumptracku
Sfera Sportu

Tylko kilka dni pozostało do wydarzenia "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz" w Kielcach. W niedzielę, 18 czerwca na pumptracku w Parku Baranowskim odbędzie się czwarta runda największych w Polsce zawodów dla wielbicieli wyczynowej jazdy rowerowej. Podczas eventu nie zabraknie dobrej zabawy, będą pokazowe pojedynki, foodtrucki, czy strefa chilloutu.

Zawody rozpoczną się o godz. 10 treningami, start rywalizacji nastąpi o godz. 12 i zakończy się o godz. 19 dekoracją najlepszych zawodników, a także wręczeniem medali dla wszystkich zawodników z kategorii kids i junior.

W tym roku organizatorzy zaplanowali 7 rund w 7 miejscowościach na torach zbudowanych przez BT Project.
- Inauguracja odbyła się na początku maja w Kudowie-Zdroju, a czwarta runda odbędzie się w Kielcach, gdzie znajduje się jeden z najnowszych pumptracków w naszym kraju. Nowoczesna geometria, ciekawe rozwiązania toru gwarantują wysoki poziom zawodów w Kielcach - mówi Krzysztof Magiera ze Sfera Sportu. - W każdej rundzie zawodnicy zdobywają punkty, które są zliczane w prowadzonej klasyfikacji generalnej w każdej kategorii. Czeka nas zatem niesamowita rywalizacja, która wskaże najlepszego w Polsce zawodnika na pumptrakach - dodaje.

Podczas każdej rundy nie zabraknie dobrej zabawy oraz dodatków takich jak: foodtrucki, spiker znany z pokazów Sound of Gravity, strefa chillout i wiele innych atrakcji, goście specjalni, pokazowe pojedynki.

Na zawody organizatorzy zapraszają nie tylko doświadczonych zawodników, ale także dzieci (w kategorii KIDS jest możliwy udział na rowerkach biegowych) i początkujących rowerzystów. Dla najmłodszych może to być doskonała zabawa oraz okazja do podglądania najlepszych. Oprócz cennego doświadczenia wszyscy zawodnicy w kategorii KIDS i JUNIOR zostaną zaproszeni na podium i otrzymają pamiątkowe medale.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony