Nie rób urlopu od pomagania. Przyjdź, oddaj krew i odbierz koszulkę

Koszulka RCKiK
zdj. RCKiK

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zachęca do dzielenia się bezcennym darem życia. Od początku lipca centrum prowadzi wakacyjną akcję promującą honorowe krwiodawstwo, każdy otrzymuje koszulkę, jeśli odda krew we wtorek i piątek, ponieważ właśnie w te dni najbardziej brakuje krwiodawców.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa, pełnoletnia osoba, która nie cierpi na choroby przewlekłe, nie przyjmuje na stałe leków i waży minimum 50 kg. Osoba, która chce oddać krew nie może mieć w ciągu ostatniego pół roku wykonywanego zabiegu operacyjnego oraz tatuażu.

Krew można oddać nie tylko w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach, a także w placówkach terenowych Centrum. Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

Każdemu krwiodawcy po oddaniu krwi przysługują dwa dni wolnego w pracy, tj. w samym dniu oddania tego leku, a także w dniu następnym.

Każda osoba, która odda krew lub jej składniki w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, ul. Jagiellońska 66 lub ekipie wyjazdowej organizowanej na terenie Miasta Kielce, może poprosić o wydanie zaświadczenia uprawniającego do otrzymania 30 dniowego biletu (odbiór zaświadczenia jest możliwy jedynie w siedzibie RCKiK w Kielcach). Z otrzymanym zaświadczeniem należy udać się do jednego z Punktów Sprzedaży Biletów ZTM na terenie Kielc.

Więcej informacji na stronie RCKiK

Powrót na początek strony