Czas wspomnień i pożegnań. Niezwykłe spotkanie piłkarzy ręcznych z kibicami

Piłkarze ręczni Barlinek Industria Kielce, srebrni medaliści Ligi Mistrzów i dwudziestokrotni mistrzowie Polski spotkali się z kibicami na Rynku. Była to okazja nie tylko do wspólnego podsumowania zakończenia sezonu, ale przede wszystkim wspomnienia dziennikarza sportowego Pawła Kotwicy, który w niedzielę, 18 czerwca zmarł w Kolonii podczas rozgrywanego EHF Final4 Ligi Mistrzów.

Drużynę Talanta Dujszebajewa powitał przez Ratuszem tłum kibiców. Zawodnicy byli ubrani w czarne koszulki. Na początku spotkania minutą ciszy, a później oklaskami uczczono pamięć Pawła Kotwicy, wieloletniego dziennikarza sportowego Echa Dnia. Paweł Kotwica odszedł w wieku zaledwie 51 lat, podczas meczu finałowego, w którym mistrz Polski Barlinek Industria Kielce grał z SC Magdeburg. Dziennikarza na zaprezentowanym filmie wspominali przyjaciele i koledzy.

– Paweł na pewno powiedziałby, że zawodnicy w tym sezonie osiągnęli bardzo dużo i chciałby abyśmy mogli się z tego cieszyć - podkreślił dyrektor marketingu Barlinka Industrii Kielce Paweł Papaj. Były gratulacje, kwiaty, puchar i grawerton od władz Miasta Kielce oraz podziękowania dla zawodników za trudny sezon. W spotkaniu uczestniczył prezydent Kielc Bogdan Wenta wraz ze swoim zastępcą Marcinem Chłodnickim.

Spotkanie na Rynku nie będzie jedyną formą upamiętnienia Pawła Kotwicy. Klub postanowił w wyjątkowy sposób uhonorować wybitnego dziennikarza sportowego, który całe swoje zawodowe życie poświęcił szczypiorniakowi oraz ukochanej drużynie mistrzów Polski. Klub poinformował, że miejsce prasowe, na którym zawsze siedział Paweł Kotwica, zostanie zastrzeżone.

Bertus Servaas przestanie pełnić funkcję prezesa klubu

To było niezwykłe spotkanie z jeszcze jednego powodu. Bertus Servaas poinformował, że z końcem czerwca bieżącego roku przestanie pełnić funkcję prezesa Klubu Sportowego Vive Handball Kielce S.A.

- Dwadzieścia jeden lat budowaliśmy wspólnie ten Klub, ale mój czas się skończył.  Niestety, zdrowie nie pozwoli mi dalej pełnić funkcji prezesa. Dużo działo się w tym roku, było bardzo dużo emocji. Wiele się nauczyłem, jestem wdzięczny wszystkim dookoła. Mam nadzieję, że ten klub zawsze będzie ważny dla miasta. Kocham was wszystkich i proszę o zrozumienie mojej decyzji – powiedział Bertus Servaas podczas wtorkowego spotkania z kibicami na kieleckim Rynku.

Na oficjalnej stronie klub zamieścił informację, że „W obliczu zaistniałej sytuacji Klub będzie starał się wypracować możliwie najlepsze rozwiązania i stopniowo udzielać informacji na pojawiające się pytania”.

Powrót na początek strony