EXPO Panama. Nowa wystawa w Centrum Geoedukacji

„EXPO Panama - Różnorodność biologiczna i kulturowa” - wystawa pod takim tytułem zostanie otwarta w czwartek, 27 lipca o godz. 14.30 w Geonatura Centrum Geoedukacji w Kielcach. Nowa wystawa czasowa poświęcona będzie dziedzictwu przyrodniczo-kulturowemu Panamy. Wstęp wolny.

Poza wielkoformatowymi planszami, prezentującymi ciekawostki związane z tym egzotycznym krajem, zwiedzający będą mogli obejrzeć tradycyjne tkaniny (tzw. molas), które wzorami nawiązują do motywów przyrodniczych. Dodatkową atrakcją będą specjalnie na tę okoliczność przygotowane przysmaki kuchni panamskiej.

Wystawę otworzą Javier Alcides Bonagas de Gracia, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Panamy w Polsce oraz Bogdan Wenta, prezydent Miasta Kielce. Ekspozycja została zorganizowana dzięki współpracy Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce oraz Geonatury Kielce z Ambasadą Republiki Panamy w Polsce.

plakat.jpg