Nowa wystawa w Punkcie Promocji Kielc. Wernisaż w najbliższy piątek

„Sikorki” - to tytuł wystawy, którą będzie można oglądać od piątku, 21 stycznia w Galerii Dworzec 17.30, w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym przy Czarnowskiej. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17:30.

Autorka - Anna Ewa Kosińska, jest kielczanką, absolwentką kieleckiego „Plastyka. Inspiracje do swoich obrazów, które maluje farbami akrylowymi, czerpie z otoczenia. Swoje obrazy artystka przenosi także na przedmioty użytkowe, np. poduszki, notesy, szale czy chusty.

Motywem przewodnim najnowszej wystawy są sikorki, a dokładnie sikorki zarówno jako ptaki, jak też kobiece postacie.

Sama autorka przywołuje fragment książki Teda Andrewsa - „Animal-Speak”: "nazywana ptakiem prawdy, będąc jednocześnie symbolem komunikacji, szczerości, radości i współuczestnictwa - sikorka skutecznie uczy jak przekazywać prawdę w taki sposób, by nią nie ranić, a leczyć, otwierać i wprowadzać do czyjegoś życia utraconą równowagę... Sikorki są też bardzo ciekawskie i kochają buszować po swoim terytorium. Przypominają o tym, że prawdziwa, wewnętrzna siła nie zależy od zewnętrznych okoliczności. Bierze się zarówno z radości, otwarcia na świat i innych, jak i głębokiego zrozumienia dla samego siebie.”

Otwarciu wystawy, które koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce, towarzyszyć będzie występ artystyczny Anny Kulczyckiej.

Wstęp na wernisaż jest wolny, ilość miejsc jest ograniczona. Całość odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Sikorki baner.jpg

 

Powrót na początek strony