Nowe dotacje i zwolnienia z podatków dla kieleckich firm. Zapraszamy na spotkanie w KPT

Przedsiębiorco! Poszukujesz dofinansowania na rozwój firmy? Rozważasz wdrożenie nowej technologii lub wybudowanie nowego biura czy hali produkcyjnej w Kielcach? Poszukujesz rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych dla swojej firmy? Zapraszamy do KPT na spotkanie informacyjne prowadzone w luźnej formie śniadania biznesowego.

Kielecki Park Technologiczny wraz z Urzędem Miasta Kielce oraz Bankiem Gospodarstwa Krajowego zaprasza wszystkich przedsiębiorców na poranne spotkanie 9 maja br. w godz. 9.00 – 12.00 do siedziby KPT, budynek Orange, ul. Olszewskiego 6. W ramach wydarzenia specjaliści reprezentujący poszczególne instytucje przedstawią rozwiązania wspierające rozwój biznesu. Będzie to w szczególności kredyt technologiczny, nowy instrument wsparcia sektora MŚP, który pozwala na zakup i wdrożenie przez firmę nowej technologii, zakup środków trwałych, nieruchomości, licencji, patentów, ekspertyz i innych składników majątku niezbędnych do rozwoju przedsiębiorstwa. W ramach zrealizowanego projektu przedsiębiorca ma szansę uzyskać aż 70% zwrotu kosztów kwalifikowanych. Jest to więc bardzo atrakcyjne rozwiązanie, a termin naboru wniosków kończy się 31 maja. Działanie to jest realizowane przez BGK, jego pracownicy będą do dyspozycji gości spotkania do godz. 12.00 lub dłużej na życzenie zainteresowanych.  

Kolejny instrument, który zostanie zaprezentowany przez ekspertów BGK, to kredyt ekologiczny. Wnioskowane dofinansowanie ma przyczynić się w tym przypadku do zwiększenia energooszczędności procesów produkcyjnych i może być przeznaczone na zakup lub modernizację maszyn, linii produkcyjnych, modernizację budynków, wentylacji, klimatyzacji, magazyny energii, instalacje OZE i in. Maksymalna wysokość wsparcia w ramach kredytu ekologicznego to 70%, a termin pierwszego naboru wniosków zaplanowany jest na czerwiec - sierpień 2023 r.

Podczas śniadania kieleccy przedsiębiorcy zapoznają się również ze zwolnieniami z podatku od nieruchomości, które Urząd Miasta Kielce przygotował z myślą o firmach produkcyjnych i usługowych działających na terenie Kielc. O szczegółach 3 uchwał opowie dyrektorka Wydziału Podatków UM Kielce. Zaprezentowane zostaną zwolnienia z tytułu wybudowania nowej powierzchni biurowej, produkcyjnej oraz z tytułu tworzenia nowych miejsc pracy. Jednym z istotnych warunków uzyskania prawa do zwolnienia jest obowiązek złożenia wniosku do Urzędu Miasta Kielce przed rozpoczęciem inwestycji.

Podczas całego wydarzenia przedsiębiorcy będą mieli możliwość porozmawiania z pracownikami Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Kielce. Na pytania będą także czekali eksperci BGK oraz przedstawiciele Wydziału Podatków kieleckiego ratusza. Program wydarzenia w załączeniu. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja poprzez link https://app.evenea.pl/event/833369-50/  lub mailowo poprzez adres promocja@technopark.kielce.pl

Serdecznie zapraszamy 9 maja do Kieleckiego Parku Technologicznego.

Biznesowe Sniadania_A4V2_page-0001.jpg

Powrót na początek strony