Nowe klasy patronackie w CK Technik

Uczniowie nowo uruchomionych kierunków – technik spawalnictwa, technik przemysłu mody i technik stylista – będą korzystać z nowoczesnych pracowni. Proces kształcenia będą wspierać cztery firmy, nowi partnerzy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach.

W uroczystym podpisaniu umów partnerskich wzięli udział prezydent Kielc Bogdan Wenta, wiceprezydent Marcin Chłodnicki, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, dyr. OKE Łódź Marek Szymański, kierownik zespołu OKE w Kielcach Marta Mucha-Krogulec, dyr. Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Kielcach Monika Biskup oraz przedstawiciele firm prezes zarządu Aebi Schmidt Paweł Pawłowski, kier. Oddziału firmy Fronius Grzegorz Bator, dyr. marketingu firmy Strima Małgorzata Leopold i właścicielka firmy Alison Milena Ostrowska.

- Partnerstwo umożliwia kształcenie naszej młodzieży na najwyższym światowym poziomie, w sposób bardzo nowoczesny. Bardzo cieszymy się, że w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dzięki wsparciu firm możemy stwarzać młodym ludziom perspektywy rozwoju i zatrudnienia w przyszłości. Oferta jest bardzo szeroka i obejmuje wiele branż. Wiemy, że na rynku pracy bardzo potrzeba teraz fachowców, a naszym celem jest dostosowanie oferty kształcenia do zmieniających się wymagań – powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Firma Aebi Schmidt objęła patronat nad pracownią nowoczesnych metod cięcia metali i będzie wspierać Centrum w procesie kształcenia na kierunku technik spawalnictwa.

-  Jeżeli chodzi o spawalnictwo, techniki wytwarzania i technologie, które mamy u siebie w firmie to wśród pracowników, którzy będą opuszczać Centrum bezrobocie wynosi zero procent. Jestem przekonany, że to będzie się utrzymywać. Mamy plany rozwoju firmy i wszyscy, którzy będą chcieli pracować będą znajdowali zatrudnienie – mówił prezes zarządu Aebi Paweł Pawłowski.

Przyszłych spawaczy będzie wspierać także firma Fronius, która objęła patronat na pracownią łączenia i spawania metali oraz przygotowania złącz próbnych. 

- Wyposażenia tej pracowni mogą pozazdrościć nawet uczelnie wyższe. To urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie. Mam nadzieję, że przyszli pracownicy bardzo to docenią – mówił kier. Oddziału firmy Fronius Grzegorz Bator.

Proces kształcenia na kierunkach technik przemysłu mody i technik stylista objęły firmy Strimer oraz Alison.

- Wyposażyliśmy pracownię w najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt, dla wielu szwalni jest to szczyt marzeń. Młodzież zaskakuje mnie zaangażowaniem i pomysłem na siebie. Będziemy razem wymyślać ciekawe projekty i zapraszać młodych ludzi do nas. Już myślimy o konkursie na sukienkę na studniówkę – opowiadała dyr. marketingu firmy Strima Małgorzata Leopold.

- Bardzo ucieszyłam się, że są młode osoby, które chcą się kształcić w krawiectwie. Branża teraz przeżywa ponowny rozkwit, zapotrzebowanie na produkty jest bardzo duże, czasem musimy rezygnować z zamówień. Żeby się rozwijać potrzebujemy wykształconych pracowników, a tych niestety na rynku bardzo brakuje – mówiła właścicielka firmy Alison Milena Ostrowska.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego jest nowoczesnym ośrodkiem kształcenia zawodowego, który przygotowuje do podjęcia zatrudnienia w przedsiębiorstwach wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Obecnie uczy się w placówce ponad 700 uczniów.

Powrót na początek strony