Nowe tablice informacyjne dla turystów stanęły w centrum Kielc

Pięć dwujęzycznych tablic podpowiada jak dotrzeć do kieleckich rezerwatów, muzeów, teatrów czy punktów promocji i informacji turystycznej. Każdy z drogowskazów zawiera grafiki przedstawiające największe atrakcje turystyczne Kielc oraz ich nazwę w języku polskim i angielskim. Poza tym tablice wskazują kierunek i odległość do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym mieście.

Tablice informacyjne stanęły w trzech punkach na ulicy Sienkiewicza - naprzeciwko Placu Artystów, przy skrzyżowaniu z ulicą Małą oraz przy przejściu podziemnym. Dwie tablice znajdziemy w okolicach Parku Miejskiego, przy źródełku Biruty i przy skrzyżowaniu ulicy Zamkowej z ulicą Księdza Stanisława Staszica.

Nowe oznakowanie ma promować walory turystyczno – krajoznawcze Kielc oraz ułatwić poruszanie się po mieście nie tylko mieszkańcom, ale przede wszystkim odwiedzającym nas turystom.

To pierwsza część projektu systemu informacji dla turystów, którym zajmuje się Referat Sportu i Turystyki Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce. Koncepcja oznakowania kieleckich atrakcji turystycznych została wypracowana podczas spotkania z przedstawicielami branży turystycznej, Rady Miasta oraz instytucji miejskich. Projekt tablic oraz ich lokalizacje zostały uzgodnione i zaakceptowane przez Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach. Autorem projektu graficznego tablic jest Dariusz Ścisło na co dzień współpracujący ze Wzgórzem Zamkowym.

Kolejne takie tablice pojawią się m.in. przy Dworcu Autobusowym, skrzyżowaniach ulicy Sienkiewicza z Hipoteczną oraz Placem Moniuszki, przy Skwerze Żeromskiego, Placu Najświętszej Maryi Panny, obok hali MOSiR przy ul. Żytniej, przy parkingu na Kadzielni oraz na Skwerze Harcerskim im. Szarych Szeregów.

Powrót na początek strony