Nowoczesna strefa do uprawiania sportu powstanie na Ślichowicach

Przy ulicy Kredowej boiska z nawierzchnią poliuretanową zastąpią te asfaltowe, będzie siłownia zewnętrzna ze strefą „workout” i ławki. Miasto Kielce szuka wykonawcy robót budowalnych. Termin składania ofert upływa 28 lutego br.

Inwestycja w całości będzie sfinansowana z budżetu Miasta Kielce.

- Bardzo zależy nam, aby mieszkańcy Kielc mieli łatwy dostęp do miejsc, gdzie mogą aktywnie spędzać czas. Takie tereny na osiedlach są nieocenione, bo sprzyjają integracji społecznej, zwłaszcza młodych ludzi. Co roku podobne pomysły, takie jak budowa siłowni zewnętrznych czy boisk, są zgłaszane do budżetu obywatelskiego. To pokazuje, że jest zapotrzebowanie na takie strefy. Widzimy też, że kielczanie chętnie w czasie wolnym przebywają na świeżym powietrzu – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.  

Obecnie na tym terenie znajdują się asfaltowe boiska, z których korzystają mieszkańcy osiedla.

- Najczęściej można tu spotkać młodzież grającą w kosza lub tenisa oraz dzieci ćwiczące pod okiem rodziców jazdę na rolkach lub rowerach. Niestety nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia i nie jest bezpieczna – opowiada nam pani Agnieszka jedna z mieszkanek Ślichowic.

Dzięki realizacji inwestycji w tym miejscu powstanie nowoczesny kompleks sportowy dostępny dla wszystkich. Projekt zakłada budowę boiska do gry w piłkę ręczną oraz boiska do gry w koszykówkę z możliwością gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. Co ważne asfaltową nawierzchnię zastąpi poliuretanowa.

Ciąg dalszy tekstu pod zdjęciami.

Do dyspozycji kielczan będzie także siłownia zewnętrzna i strefa „workout”. Zamontowane będą piłkochwyty, oświetlenie i mała architektura - ławki oraz kosze na śmieci. Pojawi się także monitoring zewnętrzny, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.   

Zadaniem wykonawcy będzie m.in. budowa zjazdu z ul. Kredowej, dojazdu technicznego do boisk od strony ul. Kredowej i przebudowa chodnika oraz schodów przy altanie śmietnikowej.

Termin zgłaszania ofert upływa 28 lutego br. o godz. 12:00. Na wykonanie robót budowalnych wykonawca będzie miał 180 dni od podpisania umowy.

Powrót na początek strony