Nowoczesne technologie w edukacji na spotkaniu w Kielcach

Nowoczesne technologie w edukacji to temat regionalnych spotkań dla dyrektorów i nauczycieli szkół, które organizuje firma Microsoft. W środę, 22 marca o najlepszych praktykach w tym zakresie rozmawiano w Kielcach.

Organizatorom spotkań Edu Day zależy, aby poznać bliżej lokalne potrzeby edukacyjne i zainspirować nauczycieli i dyrektorów do celowego wykorzystywania technologii Microsoft w efektywnym zarządzaniu szkołą. Edu Day to okazja do zdobycia sporej dawki wiedzy podczas warsztatów i spotkań z prelegentami, którzy swoją działalnością wyróżniają się w tematyce dydaktycznego i metodycznego wykorzystania technologii w różnych rejonach Polski. Prawdziwą gratką konferencji jest obszar pracy z uczestnikami dot. zastosowania gry Minecraft w nauczaniu m.in. matematyki, angielskiego, j. polskiego i innych.

- Przyznam, że sam chętnie korzystam z nowych technologii za pośrednictwem inteligentnych i edukacyjnych gier. To ważne, by właśnie przy ich wykorzystaniu patrzeć w przyszłość jeżeli chcemy nadążyć za dynamicznym rozwojem nauki  - powiedział wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki podczas inauguracji Edu Day w Kielcach.  

Więcej informacji o spotkaniach: https://www.facebook.com/microsoftdlaedukacji/?locale=pl_PL

Powrót na początek strony