Nowy kompleks sportowy na Bocianku. Zleceniodawcy - kielczanie

Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach uroczyście otwarto mini stadion lekkoatletyczny ze skateparkiem. Inwestycja powstała dzięki głosom mieszkańców Kielc w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nowy obiekt sportowy pozwoli uatrakcyjnić lekcje wychowania fizycznego, a dla małych i dużych mieszkańców Bocianka i nie tylko, będzie alternatywną dla telewizora, komputera i telefonu.

„Bocianek na start” to jeden z dwóch dużych projektów inwestycyjnych, który wygrał w Kieleckim Budżecie Obywatelskim 2020. Mieszkańcy Kielc oddali na niego dokładnie 3559 głosów.

- Głosowałam na ten projekt i myślę, że będziemy tutaj fajnie spędzać czas, rozwijać nasze sportowe talenty i wypoczywać po szkole – mówiła Ewa Chlebicka-Józefowicz, uczennica SP nr 1.

- Cała szkoła zaangażowała się w promocję głosowania na ten projekt i jak widać akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie, udało się – powiedział Kamil Kumalski, uczeń SP nr 1.

W uroczystości otwarcia nowego kompleksu sportowego uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły, mieszkańcy osiedla, zastępca Prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, kieleccy radni, przedstawiciele Urzędu Miasta, władz wojewódzkich, Kuratorium Oświaty i innych placówek oświatowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ten projekt. Kompleks doskonale wpisuje się w Park Dygasińskiego. Jest dopełnieniem, którego nam brakowało, a dla młodych ludzi, rodzin i dorosłych będzie doskonałym miejscem integracji. Chcemy podziękować za wsparcie nie tylko naszej szkoły, ale też osiedla Bocianek – mówiła Żaneta Szczepaniak, dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica.

- Mamy kolejny dowód na to, że mieszkańcy mają bardzo dobre pomysły i są bardzo zaangażowani w tworzenie projektów Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, a później w głosowanie na nie. Projekt zdobył ogromne poparcie nie tylko mieszkańców Bocianka i to cieszy, ponieważ ten kompleks będzie służyć wszystkim Kielczanom. Gratuluję i dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tego projektu - powiedział Marcin Chłodnicki zastępca Prezydenta Kielc.  

Na kompleksie sportowo-rekreacyjnym można pograć w siatkówkę i koszykówkę. Mini stadion lekkoatletyczny przy ul. Leopolda Staffa 7, pozwala na trenowanie biegów, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową i kulą. Podczas otwarcia obiektu uczniowie i goście zaprezentowali swoje umiejętności w każdej z dyscyplin.

- Nowoczesny obiekt uatrakcyjni zajęcia z wychowania fizycznego. Wśród naszych uczniów mamy takich, którzy już zajmują czołowe miejsca w lekkiej atletyce. W godzinach od 8 do 15:30 kompleks będzie przede wszystkim wykorzystywany przez szkołę, ale oczywiście obiekt jest ogólnodostępny i serdecznie zapraszamy wszystkich kielczan do aktywnego spędzania czasu. Teren nie jest ogrodzony i cały czas jest otwarty. Już teraz obserwujemy, że wieczorem wielu mieszkańców Bocianka chętnie korzysta chociażby z bieżni – dodaje Żaneta Szczepaniak, dyr. Szkoły Podstawowej nr 1 w Kielcach.

W ramach projektu wybudowano także mini skatepark dla młodszych dzieciaków, z którego należy korzystać pod opieką dorosłych. - Mieszkam tutaj na Bocianku i często przychodzę na skatepark. Jest fajny z Budżetu Obywatelskiego, świetnie zrobiony - powiedział Artur Dziewit, uczeń SP nr 1.

- Cały teren jest monitorowany i oświetlony. Apelujemy o dbanie o powstałą infrastrukturę. Chcielibyśmy, aby sportowe atrakcje służyły wszystkim jak najdłużej – podkreśla dyrektorka „Jedynki”. 

Wokół powstały ciągi komunikacyjne w tym połączenie kompleksu z ul. Boya – Żeleńskiego oraz ul. Staffa. Zamontowano ławki i kosze na śmieci.

Inwestycja kosztowała ponad 2,4 mln zł. Wykonawcą robót była firma: GB Technology S.C. z Kielc.

Powrót na początek strony