O milionach dla Kielc i GeoFestiwalu piszemy w najnowszym numerze „Kieleckiej”

Bezpłatny biuletyn informacyjny jest już dostępny dla czytelników. 11 numer „Kieleckiej” można znaleźć m.in. w budynkach kieleckiego ratusza, filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Kieleckim Centrum Kultury i na Dworcu Autobusowym przy ul. Czarnowskiej.

W najnowszym wydaniu można przeczytać o projektach, na które Miasto Kielce pozyskało kilkadziesiąt milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych. Dzięki inwestycjom wyremontowanych będzie m.in. 13 ulic w śródmieściu, co wpłynie na poprawę dostępności komunikacyjnej do placówek medycznych, szkół i urzędów. Rozbudowany będzie także budynek przy ul. Chęcińskiej, gdzie będzie stworzony zostanie ośrodek rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi i ze spectrum autyzmu.

W Biuletynie prezentujemy również raport o stanie gminy Kielce, z którego można dowiedzieć się jak wyglądają finanse miasta, jaka jest wartość pozyskiwanych środków z Unii Europejskiej, jak wygląda sytuacja demograficzna miasta, poziom edukacji i opieki zdrowotnej.

W „Kieleckiej” proponujemy też wizytę na GeoFestiwalu 2022, czyli trzech dużych wydarzeniach w najpiękniejszych miejscach Kielc.

Podpowiadamy jak zostać Społecznym Opiekunem Kotów i gdzie w Kielcach znajdziemy śródziemnomorski zakątek.

Jest też dużo informacji sportowych. Pozostajemy jeszcze w temacie awansu Korony do ekstraklasy. Ponadto kibice przeczytają również o zbliżającym się Final Four EHF Ligii Mistrzów, w którym o tytuł powalczy Łomża Vive Kielce i o 79. Tour de Pologne, który wystartuje z Kielc.

Najnowszy numer bezpłatnego biuletynu informacyjnego "Kielecka" dostępny także w wersji online TUTAJ oraz na stronie https://www.kck.com.pl/kielecka.

Powrót na początek strony