O przyszłości Europy w dialogu obywatelskim - trwa rejestracja na konferencję

Trwa rejestracja na konferencję pod nazwą „Europejska inwestycja w przyszłość: budżet na lata 2021-2027”, która odbędzie się 2 października w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Wszelkie informacje znajdują się na dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej, tam można znaleźć program spotkania, formularz rejestracji, ankietaę epidemiologiczną, dane dotyczące obowiązujących w Targach Kielce zasadach bezpieczeństwa oraz mapkę dojazdową.

To pierwsze, od czasu ogłoszenia pandemii, spotkanie w formie dialogu europejskiego, organizowane przez Komisję Europejską we współpracy z Miastem Kielce z udziałem zarówno publiczności zgromadzonej w sali, jak i słuchaczy transmisji on-line.

-  Konferencja będzie okazją do zapoznania się z nowymi celami Unii Europejskiej, ale także analizy ich dopasowania do potrzeb polskich miast po to, aby się jak najlepiej rozwijały, by jakość życia mieszkańców była coraz lepsza - informuje prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Chcemy m.in. w odpowiedni sposób wykorzystać fundusze na transformację ekologiczną, której celem będzie radykalne obniżenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery - wyjaśnia inicjator przedsięwzięcia.

Z samorządowcami z całego kraju oraz osobami, które zarejestrują swój udział, spotkają się: Marek Prawda - Ambasador RP, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Jan Olbrycht - Poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji ds. Budżetu i negocjator z ramienia Parlamentu Europejskiego Wieloletnich Ram Finansowych na lata 2021-2027.

- Zapraszam Państwa na konferencję. Zachęcam do wzięcia udziału w dyskusji. Przyszłość Europy w naszych rękach - podkreśla prezydent Bogdan Wenta.

Przestrzeń Centrum Kongresowego Targów Kielce jest dostosowana do organizacji tego typu przedsięwzięć w obecnej sytuacji epidemicznej. Podczas spotkania przestrzegane będą zasady bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.

Udział w konferencji jest nieodpłatny, ale obowiązkowym warunkiem uczestnictwa jest rejestracja, która zakończy się 1 października o godz. 10.00.