O współpracy gospodarczej Kielc i Obwodu Winnickiego

Współpraca gospodarcza Kielc i Obwodu Winnickiego była tematem rozmów prezydenta Kielc Bogdana Wenty z Vladyslavem Skalskim, deputowanym Winnickiej Rady Obwodowej, przewodniczącym Komisji Rozwoju Strategicznego, Inwestycji Samorządności.

Prezydent Kielc zaprezentowała gościowi z Ukrainy między innymi założenia projektu „Poland Prize”, który przygotowany został przez zespół Kieleckiego Parku Technologicznego.
Przedsięwzięcie zakłada zrekrutowanie do programu zagranicznych startupów. Najlepsze pomysły trafią do etapu soft-landingu w Polsce, a następnie akceleracji, w ramach której otrzymają wszechstronną pomoc oraz grant. Dodatkowo wspierać ich będą opiekunowie biznesowi oraz mentorzy, którzy krok po kroku przeprowadzą ich przez najważniejsze etapy.

Program skierowany jest do startupów z całego świata, ale w pierwszej kolejności poszukiwane będą pomysły biznesowe z takich państw, jak: Ukraina, Białoruś, Czechy, Słowacja i Chorwacja.

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że realizacja projektu jest wyjątkową szansą na pogłębienie i wzmocnienie dobrych relacji Kielc i Winnicy, a także wzrostu potencjału gospodarczego obu zaprzyjaźnionych samorządów.

Powrót na początek strony