O współpracy polskich i ukraińskich przedsiębiorców na konferencji

- Ten dramat kiedyś się skończy i już dziś musimy myśleć o współpracy z Ukrainą w jej odbudowie. Wiem, że wielu kieleckich przedsiębiorców jest zainteresowanych kooperacją z ukraińskim biznesem oraz pomocą w odbudowaniu tamtejszej gospodarki. Taka współpraca daje także możliwości rozwoju naszym firmom – powiedział prezydent Bogdan Wenta w drugim dniu seminarium dla obywateli Ukrainy organizowanego w Kieleckim Parku Technologicznym.

Trzydniowe wydarzenie jest częścią projektu „Świętokrzyskie – dobre sąsiedztwo dla Ukrainy” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „Bezpieczna przyszłość”. realizatorem projektu jest Wojewoda Świętokrzyski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Integracja Europa - Wschód.

Podczas seminarium eksperci z różnych dziedzin dawali praktyczne wskazówki dla ukraińskich przedsiębiorców dotyczące prowadzenia biznesu w Polsce. W drugim dniu, przy okazji przypadającego Święta Niepodległości Ukrainy, w oficjalnej części udział wzięli prezydent Bogdan Wenta oraz jego zastępca Bożena Szczypiór.

- Działania, które od 24 lutego 2022 r. podejmujemy w Kielcach są nie tylko skupione wokół pomocy humanitarnej, ale to również współpraca międzynarodowa, z NGO, dzięki której możemy ubiegać się o różne formy pomocy pośredniej i bezpośredniej, która wspiera rzeczowo lub finansowo obywateli Ukrainy. To także współpraca partnerska z instytucjami - Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim czy Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, z którymi od samego początku realizujemy różne działania - uzupełniając się i wspierając nawzajem – powiedział prezydent. Dodał, że od samego początku Kielce aktywnie włączają się w działania mające na celu realne zaangażowanie miasta - przedsiębiorców, organizacje - w proces odbudowy Ukrainy uczestnicząc we wszystkich kluczowych ogólnopolskich spotkaniach skupiających się wokół pomysłów strategii działań w kontekście realnych planów na szeroko rozumiana współprace pomiędzy Polską i Ukrainą.

Powrót na początek strony