Obradowała Komisja ds. Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok

Jej zadaniem było rozpatrzenie odwołań od negatywnej oceny projektów zgłoszonych w tegorocznej edycji KBO. Odwołanie wnioskodawcy mogli złożyć do 6 września. Z tej możliwości skorzystało 7 osób.

Mieszkańcy zgłosili w tym roku 187 projektów, 6 z nich zostało ocenionych negatywnie formalnie, a 21 projektów zostało wycofanych przez wnioskodawców. 160 projektów zostało ocenionych merytorycznie, w tym 133 uzyskały ocenę pozytywną i 27 negatywną.

Komisja ds. Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego została powołana Zarządzeniem Prezydenta Miasta Kielce. W jej skład oprócz przedstawicieli Prezydenta Miasta wchodzą: radni Miasta Kielce, reprezentanci Młodzieżowej Rady Miasta, Kieleckiej Rady Seniorów oraz Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 17 września. Projekty otrzymają nowe, unikalne identyfikatory. W tym po raz pierwszy wnioskodawcy zyskają dodatkowy tydzień na prowadzenie działań promujących swoje pomysły. Głosowanie rozpocznie się bowiem 24 września i potrwa do 7 października.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosować będzie można wyłącznie elektronicznie poprzez formularz dostępny na stronie bo.kielce.eu. Wymagane będzie przy tym podanie swojego numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany sms z kodem weryfikacyjnym - przy czym na jeden numer może zostać wysłany wyłącznie jeden sms.

Przypominamy, iż w tym roku zmieniły się zasady głosowania. W ramach jednego głosu można wskazać maksymalnie po 1 projekcie z każdej kategorii projektów: 1 inwestycyjny duży, 1  inwestycyjny mały oraz 1 nieinwestycyjny i 1 projekt „zielony”.