„OBRAZY” - malarstwo Anny Tyszewicz-Obary w Punkcie Promocji Kielc

Interesująca ekspozycja pojawi się w przyszłym tygodniu w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym. W czwartek, 15 czerwca, zapraszamy do „Galerii - Dworzec 17:30” na wernisaż malarstwa Anny Tyszewicz-Obary.

Autorka prac jest historykiem z wykształcenia, muzealnikiem z zawodu, z nieustającą skłonnością do rysowania i malowania. Zafascynowana sztuką, szczególnie malarstwem. Posługuje się farbami olejnymi, od czasu do czasu utrwala wrażenia i wspomnienia w formie kolaży. Od kilku lat pozostaje pod wrażeniem tego, ile radości może dawać bieganie.

Podkreśla, że  swoją uwagę kieruje w stronę różnych rzeczy, im coś dziwniejsze, niepraktyczne, mało potrzebne, tym większa szansa, że znajdzie się w kręgu zainteresowania.

- Patrzę, myślę, czytam, słucham, oglądam i maluję. Tematy przychodzą same, czasem w postaci konkretnych kadrów, niekiedy impulsem jest jakaś fraza. Często pojawia się w głowie zbiór różnych elementów. Bardzo lubię etap układania tych kawałków, poszukiwania najlepszej formy dla przedstawienia danego tematu. To ekscytujący moment będący jednocześnie wyzwaniem i rozrywką - mówi o swojej twórczości Anna Tyszewicz-Obara.

Wernisaż rozpocznie się o godzinie 17:30 w Galerii „Dworzec -17:30”.  Serdecznie zapraszamy.

Anna_Tyszewicz_Obara_Obrazy_Plakat_1357x1920.png

Powrót na początek strony