Od 2 listopada będą utrudnienia na dużym skrzyżowaniu

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że od czwartku, 2 listopada br. wznowione zostaną roboty na skrzyżowaniu al. Solidarności/Źródłowej/Sandomierskiej/IX Wieków związane m.in. z budową kanalizacji teletechnicznej na potrzeby systemu ITS oraz systemu do wykrywania naruszeń bezpieczeństwa przez kierujących nie stosujących się do wskazań sygnalizacji świetlnej. W związku z powyższym występować będą utrudnienia w ruchu w obrębie skrzyżowania.

System ITS swoim zasięgiem obejmie 60 skrzyżowań na terenie miasta. Sygnalizacje wyposażane są w nowe sterowniki oraz nowe systemy detekcji pojazdów (np. kamery). W związku z faktem, że ITS jest dedykowany głównie komunikacji zbiorowej w autobusach miejskich zamontowano urządzenia, które komunikować będą się z systemem i poszczególnymi sygnalizacjami, tak aby usprawnić przejazd przez miasto transportu publicznego. W ramach inwestycji założono budowę trzech nowych sygnalizacji świetlnych Krakowska/Pakosz, Ściegiennego/Weterynaryjna, Ściegiennego/droga do browaru.

W Centrum Komunikacyjnym przy ulicy Czarnowskiej powstało Centrum Sterowania Ruchem, z którego inżynierowie będą mogli śledzić sytuację na poszczególnych skrzyżowaniach.

Powrót na początek strony