Od 20 lat wspierają lokalnych przedsiębiorców. Jubileusz ŚZPP Lewiatan

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan świętuje dwudziestolecie istnienia. Uroczysta gala jubileuszu odbyła się w czwartek ,17 listopada w Tragach Kielce. Gościem wydarzenia był prezydent Kielc Bogdan Wenta i jego zastępca Bożena Szczypiór.

Zrzeszanie pracodawców z terenu województwa świętokrzyskiego, reprezentowanie ich interesów gospodarczych i społecznych, integracja środowiska biznesowego oraz jego szerokie wsparcie to główce cele, jakie stawia przed sobą związek regionalny Konfederacji Lewiatan.

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan powstał w 2002 roku. Organizacja jest członkiem i jednym z najprężniej działających Związków Regionalnych Konfederacji Lewiatan - największej w Polsce organizacji pracodawców reprezentującej sektor prywatny.

Konfederacja, jako jedyna polska organizacja pracodawców, ma przedstawicielstwo w Brukseli i należy do BUSINESSEUROPE – największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji unijnych.

Przedstawiciele ŚZPP Lewiatan zasiadają we władzach Konfederacji Lewiatan, dzięki czemu jeszcze skuteczniej zabiegają na poziomie centralnym o interesy świętokrzyskich przedsiębiorstw sektora MŚP. Organizacja aktywnie angażuje się również w pro przedsiębiorcze działania Miasta w Radzie Biznesu przy Prezydencie Kielc.

Prezydent Kielc Bogdan Wenta w trakcie uroczystości z okazji jubileuszu podkreślił, że przedsiębiorcy zrzeszeni w organizacji pomagają nie tylko rozwojowi biznesu, ale także lokalnej społeczności. Ich obecność przyciąga i zatrzymuje mieszkańców w regionie - mówił.

ŚZPP Lewiatan ma realny wpływ na kształtowanie ustawodawstwa dotyczącego interesów pracodawców, a także na politykę społeczną i gospodarczą, realizowaną przez organy administracji państwowej oraz samorządu terytorialnego.