Od 31 lat dbają o porządek w mieście. W poniedziałek obchodzili swoje święto

Od trzydziestu jeden lat Straż Miejska dba o bezpieczeństwo i porządek w Kielcach. W poniedziałek, 29 sierpnia, funkcjonariusze obchodzili swoje święto. Z okazji Dnia Straży Miejskiej podziękowano wszystkim strażnikom miejskim za trud, poświęcenie i zaangażowanie w pracę.

W uroczystym apelu, zorganizowanym w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Kielce im. S. Artwińskiego, wzięli udział prezydent Kielc Bogdan Wenta oraz Komendant Straży Miejskiej w Kielcach Aneta Litwin. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz, przewodniczący Rady Miasta Kielce, Jarosław Karyś, dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura oraz przedstawiciele służb mundurowych i jednostek miejskich.

Straż Miejska w Kielcach została powołana 14 lutego 1991 roku. Była to jedna z pierwszych tego typu formacji w kraju.

- Od tamtego czasu Straż Miejska w Kielcach przeszła ogromną metamorfozę. Mam nadzieję, że widzicie Państwo i doceniacie jak rozwija się nasza formacja – powiedziała komendant Aneta Litwin.

Rozwój Straży Miejskiej docenia również Prezydent Kielc.

- Cieszy nas przede wszystkim udana współpraca strażników z przedstawicielami innych służb mundurowych. Straż Miejska jest łącznikiem między nimi, a mieszkańcami Kielc – przekonuje Bogdan Wenta.

Dzień Straży Miejskiej był tradycyjnie okazją do podziękowania strażnikom oraz nagrodzenia tych najbardziej zasłużonych. W sumie wyróżniono kilkunastu funkcjonariuszy.

- Życzę Państwu, aby Wasze zaangażowanie oraz niełatwa i odpowiedzialna praca na rzecz mieszkańców była powodem do dumy i źródłem satysfakcji, a w życiu osobistym nie zabrakło zdrowia, spokoju i radości – zwróciła się do strażników komendant Litwin.

Do zadań Straży Miejskiej należy w szczególności ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej czy kontrola publicznego transportu.

Powrót na początek strony