Od czwartku zmiany w organizacji ruchu na ul. Śniadeckich

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z modernizacją kilkunastu ulic w Śródmieściu Kielc, firma Strabag od czwartku, 24 sierpnia planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu na ul. Śniadeckich.

Zamknięta zostanie zachodnia część jezdni od skrzyżowania z ul. Prostą do skrzyżowania z ul. Seminaryjską. Ponadto na tym odcinku wprowadzony będzie zakaz parkowania. Na ulicy, jak dotąd obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy z wjazdem od ulicy Prostej. Tymczasowa organizacja ruchu potrwa do odwołania.   

Prace na odcinku od ul. Seminaryjskiej do ul. Prostej dotyczą wymiany nawierzchni oraz poprawy istniejącej infrastruktury drogowej. Pojawią się również nowe nasadzenia. W późniejszym terminie rozpoczną się prace remontowe na drugim odcinku ulicy, od ul. Seminaryjskiej do Placu Wolności.

Ulica Śniadeckich jest jedną z 13 remontowanych ulic w centrum miasta w ramach inwestycji pn. „Poprawa dostępności komunikacyjnej w Śródmieściu Kielc”. Prace remontowe trwają także na al. IX Wieków Kielc.

Miasto Kielce pozyskało na inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 70 i pół mln zł, dofinansowanie blisko 62 mln zł.

Wśród zadań do wykonania jest przebudowa ulic: Paderewskiego, Równej, Złotej, Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Seminaryjską do skrzyżowania z ul. Zagórską), Głowackiego, Nowy Świat, Silnicznej, bp. Kaczmarka (od skrzyżowania z ul. Karczówkowską do skrzyżowania z ul. Krakowską), Solnej, Panoramicznej (od budynku nr 3 do działki 131/10), Seminaryjskiej (od skrzyżowania z ul. Wesołą do skrzyżowania z ul. Tarnowską), Śniadeckich oraz al. IX Wieków Kielc na odcinku od skrzyżowania z Warszawską do skrzyżowania ze Starodomaszowską.

Więcej o projekcie modernizacji 13 ulic w Śródmieściu Kielc.

Tymczasowa Organizacja Ruchu na ul. Śniadeckich

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Śniadeckich od ul. Prostej do ul. Seminaryjskiej.jpg

Powrót na początek strony