Od soboty zmiany na ul. Seminaryjskiej

W związku z rozpoczęciem remontu nawierzchni ul. Seminaryjskiej, od godzin wieczornych (ok. 23.30) w najbliższą sobotę, 18 maja, nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Poprawa dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc” polegającego na modernizacji 13 ulic w centrum miasta.

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w I etapie prowadzenia inwestycji ul. Seminaryjska będzie ulicą jednokierunkową, od strony ul. Jana Pawła II i Ogrodowej do ul. Tarnowskiej.

- Na skrzyżowaniu ulic Seminaryjskiej, Jana Pawła II i Ogrodowej zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna, a ruch będzie odbywał się po tymczasowym rondzie - informuje rzecznik prasowy MZD, Jarosław Skrzydło.

Ponadto zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ulica Żeromskiego, na odcinku od ul. Seminaryjskiej do skrzyżowania z ul. Wróblewskiego. Objazd ul. Seminaryskiej zostanie wyznaczony ul. Tarnowską – Wojska Polskiego – Miodowicza – Jana Pawła II, a do ulic Wróblewskiego i Głowackiego Tarnowską – Zagórską – Żeromskiego. Na skrzyżowaniu ul. Seminaryjskiej z ul. Wesołą zlikwidowane zostanie przejście dla pieszych po stronie zachodniej, piesi będą mogli korzystać z przejścia po stronie wschodniej.

Zmiany w organizacji spowodują również utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Tymczasowy przystanek zostanie wyznaczony na północnej jezdni ul. Bohaterów Warszawy, przy skrzyżowaniu z ul. Tarnowską.

Jak informuje MZD, zmieniona organizacja ruchu obowiązywać będzie do odwołania.

Powrót na początek strony