W środę rusza przebudowa skrzyżowania ul. Batalionów Chłopskich, Malików i Wystawowej

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w związku z rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich z Wystawową i Malików, od 13 marca planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu w tym rejonie. Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że zmieni się trasa i godziny kursowania dwóch linii autobusowych - 25 i 102.

W pierwszym etapie czasowej organizacji, zamknięta dla ruchu zostanie ulica Wystawowa od skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich i Malików do ulicy Miedzianej. Objazd zamkniętego odcinka będzie się odbywać ulicami Batalionów Chłopskich oraz Bolesława Markowskiego. Na przebudowywanym skrzyżowaniu zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.

W związku z powyższym autobusy linii 25 i 102 do odwołania zostaną skierowane w dwie strony na objazd ulicami Batalionów Chłopskich i Wystawową. Zmianie ulegają godziny odjazdów. Nowe rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie Zarządu Transportu Miejskiego

W ramach inwestycji istniejące skrzyżowanie zostanie rozbudowane do formy ronda turbinowego 2-pasowego z czterema wlotami. Projekt przewiduje także budowę stanowisk postojowych na ulicy Wystawowej po stronie wschodniej wraz z drogą manewrową. W obrębie skrzyżowania zaplanowano budowę dróg dla rowerów, ciągów pieszo-rowerowych, przejazdów rowerowych oraz chodników.

Skrzyżowanie zlokalizowane w przemysłowej części miasta Kielce ma duże znaczenie dla funkcjonowania firm działających w tej okolicy. Realizacja zadania znacznie usprawni komunikację na osi północ – południe od drogi S7 do DW 786. Ponadto inwestycja pozytywnie wpłynie na rozwój terenów inwestycyjnych na osiedlu Niewachlów.

wystawowa.jpg

To część kolejnych dużych inwestycji drogowych, które poprawią komunikację w Kielcach. Skrzyżowanie ul. Batalionów Chłopskich z ul. Wystawową i Malików do kwietnia 2025 r. przebuduje firma Trakt. Wartość kontraktu wynosi 7,2 mln zł.

Za rozbudowę ulicy Klonowej, Orląt Lwowskich oraz skrzyżowania bp. Jaworskiego z ul. Piłsudskiego i G. Zapolskiej odpowiada firma Strabag. Realizacja tych dwóch zadań o łącznej wartości robót budowlanych 33 mln zł zakończy się we wrześniu 2025 roku.

Miasto na realizację tych inwestycji otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 23,5 mln zł.

Powrót na początek strony