Oddaj cześć Powstańcom Warszawskim. Weź udział w grze miejskiej i poznaj wydarzenia z sierpnia 1944 roku

Dziś 1 sierpnia wyjątkowa data poświęcona pamięci o Powstaniu Warszawskim i ludziach, którzy 78 lat temu stanęli do walki o naszą stolicę. To okazja do spojrzenia na tamte wydarzenia oczami bohaterów. Zapraszamy do udziału w uroczystościach, które odbędą się na Skwerze Szarych Szeregów w Kielcach, a także w grze miejskiej z nagrodami „Godzina W”.

Mobilna gra miejska jest jedną z inicjatyw tegorocznych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W grze mogą wziąć udział osoby indywidualne, jak i zespoły (max. 4 osoby). Z poziomu gracza wymagany jest jedynie smartfon z dostępem do Internetu.

W trakcie spaceru po Kielcach uczestnicy poznają wydarzenia, miejsca i losy mieszkańców stolicy latem 1944 r. Nie zabraknie pytań z wiedzy historycznej, ale również kreatywnych zadań i twórczych wyzwań. Wszystko po to, aby lepiej poznać i zrozumieć przyczyny wybuchu Powstania Warszawskiego oraz upamiętnić jego bohaterów.

Kod QR umożliwiający rozpoczęcie gry, dostępny jest na drzwiach wejściowych do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” przy ul. Warszawskiej 5 w Kielcach. Do gry można przystąpić w dowolnym momencie. Organizatorem gry jest Delegatura IPN w Kielcach. 

Wręczenie nagród dla uczestników gry odbędzie się 1 sierpnia, po zakończeniu uroczystości upamiętniających 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się o godzinie 17:00 na Skwerze Szarych Szeregów w Kielcach.

Powrót na początek strony