Oddaj głos na naszych kandydatów

Kama Kępczyńska - Kaleta oraz Edward Rzepka – walczą w plebiscycie publiczności o tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2021. Natomiast Centrum Edukacji i Kultury ”Szklany Dom” w Ciekotach walczy o miano Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Naszym świętokrzyskim kandydatom możemy pomóc, oddając swój głos na internetowej stronie programu -  www.mistrzmowy.pl/nominacje-2021. Można oddać jeden głos na dobę z jednego adresu IP. Zagłosować można również wysyłając kartkę pocztową z nazwiskiem kandydata pod adres: Sekretariat Programu Mistrz Mowy Polskiej, al. Prymasa Tysiąclecia 46, 01-242 Warszawa.

Zdobywcy największej liczby głosów otrzymają tytuły Vox Populi: Mistrza Mowy Polskiej oraz Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Głosowanie potrwa do 15 września 2021 r.

Kieleckie Centrum Kultury i Prezydent Miasta Kielce są honorowymi gospodarzami  XXI Gali Mistrzów Mowy Polskiej, która odbędzie się 20 września 2021 roku na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

- Wystąpienia kandydatów oceni profesjonalne jury, a potem przyzna tytuły. Konkurencja jest poważna, obok naszych kandydatów, wśród nominowanych są m.in. aktorka Marta Lipińska, piosenkarka Krystyna Prońko, dziennikarz Marek Gaszyński czy aktor Dawid Ogrodnik - przypomina dyr. Kieleckiego Centrum Kultury Augustyna Nowacka.

Program Mistrz Mowy Polskiej powstał w grudniu 2000 roku z inicjatywy Magazynu Konsumenta Solidna Firma. W dotychczasowych edycjach laureatami konkursu zostało blisko 70 osób, spośród ponad 1000 kandydatów.