Odkrywcy z aparatami ruszyli w miasto

Grupa młodych ludzi odkrywa tajemnice fotografii i próbuje uchwycić różne miejsca w Kielcach na swoich kadrach. Biuro Wystaw Artystycznych rozpoczęło cykl wakacyjnych zajęć „Mali/Młodzi Odkrywcy – Wielkie Możliwości”.

Podczas trzech pięciodniowych turnusów uczestnicy dostają od instruktorów – Katarzyny Samczyńskiej i Antoniego Myśliwca – tematy do realizacji i podpowiedzi jak najlepiej wykonać zadanie. Odwiedzają miejskie instytucje kultury i spacerują po ulicach Kielc, by wyczarować najlepsze ujęcia.

Młodzież odwiedziła już m.in. Centrum Geoedukacji, Ogród Botaniczny, Muzeum Narodowe i Muzeum Zabawek i Zabawy.

W ten sposób Biuro Wystaw Artystycznych stara się uczyć młodych ludzi wrażliwości na otaczającą rzeczywistość, indywidualnego podejścia do patrzenia, integracji i akceptacji dla współuczestników warsztatów, oraz cierpliwości i uważnego słuchania wzajemnie z prowadzącymi.

Zajęcia wszystkich turnusów zostaną zakończone wystawą w BWA w Kielcach. Każdy z uczestników zaprezentuje na niej minimum dwa zdjęcia. Wystawie będzie towarzyszył katalog elektroniczny, dostępny na stronie do pobrania. Każde dziecko otrzyma również certyfikat „Małego odkrywcy fotografii” za udział w warsztatach.

Kolejne turnusy zaplanowano od 17 do 21 lipca oraz od 7 do 11 sierpnia.

Fot. Katarzyna Samczyńska BWA/UM Kielce

Powrót na początek strony