Oferta szkół ponadpodstawowych w jednym miejscu. Giełda szkół w CK Technik

Przybliżenie bogatej oferty edukacyjnej dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych to główny cel Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych - Edukacja i Kariera. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 12 marca w godz. 9:00 do 15:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach.

Wystawa będzie miała charakter interaktywny, umożliwiając uczniom bezpośredni kontakt z przedstawicielami szkół technicznych, branżowych oraz liceów ogólnokształcących. Każda ze szkół będzie miała swoje stoisko, gdzie będzie prezentować swoje unikatowe programy nauczania, specjalizacje oraz perspektywy zawodowe, które mogą być fascynującą alternatywą dla młodych ludzi.

Giełda będzie skupiać się na dostarczeniu informacji na temat różnych ścieżek kształcenia, które są dostępne po ukończeniu szkoły podstawowej. Od zawodów technicznych po dziedziny artystyczne czy humanistyczne - uczniowie będą mieli okazję zgłębić swoje zainteresowania i odkryć potencjalne kierunki rozwoju edukacyjnego i zawodowego.

Co wyróżnia tę Giełdę spośród innych podobnych wydarzeń, to innowacyjne panele tematyczne. Poza tradycyjnymi prezentacjami, uczniowie będą mieli możliwość skorzystania z panelu indywidualnego doradztwa zawodowego. Dzięki niemu będą mogli skonsultować się z ekspertami w zakresie wyboru ścieżki kształcenia i planowania przyszłej kariery.

Dodatkową atrakcją będzie panel warsztatowy z wykorzystaniem okularów VR. To zaawansowane technologicznie narzędzie pozwoli uczniom na wirtualne eksplorowanie środowisk zawodowych związanych z ich zainteresowaniami. Dzięki temu będą mieli okazję lepiej zrozumieć realia wybranych zawodów i środowiska pracy.

Jednym z ważnych elementów Giełdy będzie patronat firm związanych z CKZiU. Obecność tych firm będzie stanowiła cenny dodatek, ponieważ pozwoli uczniom poznać realne potrzeby rynku pracy oraz dostępne perspektywy zawodowe. To również doskonała okazja dla uczestników, aby dowiedzieć się, jakie umiejętności są poszukiwane przez pracodawców i jak mogą się one przełożyć na ich przyszłą karierę zawodową.

Organizatorzy Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych kładą duży nacisk na stworzenie inspirującej i motywującej atmosfery, która pomoże uczniom w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej ich przyszłego kształcenia. Wydarzenie to ma na celu nie tylko dostarczenie informacji, ale również budowanie mostów między edukacją a światem pracy, aby każdy uczestnik mógł odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu.

Plakat informujący o Giełdzie Szkół zaplanowanej na 12 marca

Powrót na początek strony