Oferty pracy i doradztwo zawodowe w przestrzeni miejskiej

Na kieleckim Rynku odbyły się drugie w tym roku plenerowe targi pracy organizowane przez Miejski Urząd Pracy w Kielcach. Na uczestników czekało 23 wystawców i ponad tysiąc ofert pracy w kraju, jak i za jego granicami. Dodatkowo na zainteresowanych czekały projekty i staże dofinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego plus.

- Celem targów jest przede wszystkim zaprezentowanie ofert pracy. To również doskonała okazja do nawiązania kontaktów przez osoby poszukujące pracy lub chcących zmienić zatrudnienie z przedstawicielami firm, placówek edukacyjnych, instytucji szkoleniowych, czy instytucji publicznych – mówił Artur Kudzia, dyrektor Miejskiego Urzędu Pracy w Kielcach, który wraz z wiceprezydentem Łukaszem Syską spotkał się z obecnymi na Rynku wystawcami.

Podczas wydarzenia obecni byli przedstawiciele firm, miejskiego, powiatowego oraz wojewódzkiego urzędu pracy, a także: Centrum Wspierania Kariery w Kielcach, Państwowej Inspekcji Pracy, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach, Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich - Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach oraz Wojska Polskiego.