„Ony” Marty Guśniowskiej. Premiera w Teatrze „Kubuś”

Chłopiec z rozbitej rodziny, który po śmierci matki wyrusza w podróż na poszukiwanie ojca, jest bohaterem najnowszej premiery Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego. Premiera przedstawienia „Ony” Marty Guśniowskiej w reżyserii Anny Wolszczak odbędzie się w niedzielę, 7 maja o godz. 17.00. Sztuka przeznaczona jest dla widzów od lat 8 oraz osób dorosłych.

Ta baśniowa, oniryczna opowieść o opuszczonym w dzieciństwie chłopcu, jest piękną i wzruszającą metaforą dojrzewania. Ony, pozbawiony wsparcia dorosłych, samotnie mierzy się z kolejnymi etapami swojego życia. Gdy pojawiają się problemy, nie narzeka, tylko szuka rozwiązania. Jest odważny i zdeterminowany. Zbiera doświadczenia, poznając wielką tajemnicę ludzkiego istnienia.

Opowiadając o przygodach i trudnych przeżyciach głównego bohatera, jego rozczarowaniach i porażkach, Marta Guśniowska nie rezygnuje z humoru, który jest nieodłączną częścią zarówno jej utworów, jak i ludzkiego losu. W historię Onego wplata wiele śmiesznych sytuacji, ale przede wszystkim bawi się językiem, tworząc nowe, zaskakujące zestawienia frazeologiczne.

„Ony”

Tekst - Marta Guśniowska

Reżyseria – Anna Wolszczak

Scenografia, światło - Marek Idzikowski

Muzyka - Katarzyna Bem

Choreografia - Helena Hajkowicz

Multimedia - Przemysław Żmiejko

Fotografia - Wojciech Karliński

Plakat - Joanna Czupryniak / Janek Janowski.

Obsada: Dorota Anyż, Mateusz Drozdowski (nowy aktor teatru „Kubuś”), Michał Olszewski, Aleksandra Sapiaska, Małgorzata Sielska, Andrzej Skorodzień, Agata Sobota.

Przedstawienie dla widzów od lat 8.

Najbliższe spektakle:

7 maja (niedziela) godz. 17.00 – PREMIERA

9 – 12 maja (wtorek - piątek) godz. 9.00 i 11.00

13 maja (sobota) godz. 11.00 i 16.00.

Powrót na początek strony