Organizacja ruchu na Placu Niepodległości

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zakończył prace związane z oznakowaniem dotyczącym organizacji ruchu na parkingu przy dworcu PKP. Na Placu Niepodległości przygotowano dla kierujących blisko 60 miejsc postojowych.

Parking przy dworcu PKP jest bezpłatny, auto można tam pozostawić do 30 minut. Jest też stanowisko „Kiss and ride”, gdzie można stać do 5 minut.

- Plac znajduje się tuż za granicą strefy płatnego parkowania, dlatego istotne jest to, aby pojazdy nie były pozostawione tam na wiele godzin, tylko żeby to była rotacja i mogły tam zaparkować osoby, które dowożą pasażerów na dworzec – mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Na Placu Niepodległości wprowadzono oznakowanie dotyczące nowej organizacji ruchu w tym miejscu. Na nawierzchni placu wymalowane są linie pokazujące, w jaki sposób należy ustawiać samochód. Przy samym budynku dworca wyznaczone są miejsca dla taksówek.

Przez dwa lata na Placu Niepodległości funkcjonował tymczasowy dworzec autobusowy, który został zlikwidowany z końcem października.

Powrót na początek strony