Orszakiem Świętego Mikołaja wkroczyliśmy w świąteczny klimat

Po raz drugi przez ulicę Sienkiewicza przemaszerował tłum Świętych Mikołajów oraz małych i dużych mieszkańców Kielc. Punktem kulminacyjnym wydarzenia było włączenie lampek na miejskiej choince, która w tym roku stanęła na Placu Artystów. Tak rozpoczęliśmy sezon świąteczny w stolicy świętokrzyskiego.

Od wielu lat tradycją jest, że światełka na bożonarodzeniowym drzewku 6 grudnia włączają najmłodsi kielczanie wspólnie z władzami Miasta Kielce.

W tym roku aura dostosowała się do sytuacji i barwny korowód mieszkańców i Mikołajów przeszedł przez Kielce w zimowym anturażu. Na najmłodszych czekały słodkie niespodzianki.

- Jest dokładnie tak jak powinno być w Mikołajki, jest mróz, jest śnieg i wielu małych, szczęśliwych mieszkańców naszego miasta. Życzę wszystkim kielczanom dużo radości i szczęścia w tym pięknym, przedświątecznym okresie. Zapraszamy na kolejne grudniowe wydarzenia, Jarmark, ubieranie choinek przez uczniów i tradycyjną Miejską Wigilię - mówiła zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór.

Specjalnie dla małych kielczan w role świętych Mikołajów wcielili się pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- Bardzo lubię święta i Mikołajki. Święty Mikołaj przyniósł mi klocki, z których będę mógł złożyć samolot i słodycze – opowiedział nam Milan, który wziął udział w Orszaku Świętego Mikołaja.

- Jest bardzo fajna świąteczna atmosfera. Święty Mikołaj już mnie odwiedził i dostałam lalkę, kolorowanki i kolczyki w kształcie choinek – zdradziła nam Zosia, która podkreśliła, że była bardzo grzeczna.

O tym co jeszcze wydarzy się w Kielcach przed Świętami Bożego Narodzenia pod zdjęciami ⇓

Teraz czas na Jarmark Bożonarodzeniowy

Od 16 do 23 grudnia na ulicy Sienkiewicza staną stragany, gdzie oferowane będą ciasta, potrawy wigilijne, grzańce oraz drobne upominki i ozdoby świąteczne.

Świątecznie Bliscy – wydarzenia bożonarodzeniowe:

16 grudnia

godz. 11:00-19:00 - "Magiczne święta z postaciami bajkowymi”: animacje, warsztaty i konkursy z żywymi maskotkami, domek i sanie Św. Mikołaja z przejazdami, stoisko i zdjęcia z żywymi lamami.

godz. 12:00-16:00 Warsztaty wykonywania zawieszek - Energetyczne Centrum Nauki Industria.

godz. 14:00–19:00 Fotobudka - zrób własną kartkę świąteczną.

godz. 15:00 Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego przez prezydenta Kielc z wysyłaniem listów do Św. Mikołaja przypiętych do balonów (zbieranie listów 11:00-14:30).

godz. 15:30 Koncert Chóru Garnizonowego oraz Zespołu Wonderland -WDK Kielce.

godz. 16:30 Mikołaj i śnieżynki z „Dziadka do orzechów” - Kielecki Teatr Tańca.

godz. 17:00 Prezentacje wokalne - Zameczkowe Studio Piosenki.

17 grudnia

godz. 12:00-16:00 Warsztaty wykonywania lalek – Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”.

godz. 12:00-15:00 Warsztaty Instytutu Dizajnu „Zrób swój EKO PAPIER do pakowania prezentów. Zapakuj sam” Plac Artystów.

godz. 13:00-17:00 Warsztaty zdobienia pierników – Zakład Aktywności Zawodowej Manufaktura Pietraszki.

19 grudnia

godz. 10:00-12:00 Konkurs na najładniej ubraną choinkę dla dzieci szkół podstawowych.

godz. 13:00-15:00 Warsztaty "Tradycyjne kartki świąteczne" - Muzeum Historii Kielc.

godz. 15:00-17:00 Warsztaty robienia ozdób świątecznych - Dom Kultury "Zameczek".

22 grudnia

godz. 13:00 Wigilia dla mieszkańców Kielc.

godz. 13:30 Występy - Kielecki Teatr Tańca.

godz. 14:00 Mierzenie Łańcucha z plastikowych butelek.

godz. 16:00-17:30 Występy Klubów Wolna Strefa.

Organizatorzy: Miasto Kielce, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach. Współorganizatorzy: Energetyczne Centrum Nauki Industria, Kielecki Teatr Tańca, Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", Zakład Aktywności Zawodowej - Manufaktura Pietraszki, Wzgórze Zamkowe, Muzeum Historii Kielc, Dom Kultury "Zameczek", Kluby Wolna Strefa, Wojewódzki Dom Kultury, Dom Środowisk Twórczych Pałacyk T. Zielińskiego, Centrum Duszpasterskie Wesoła54, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Kielcach. Patronat Medialny: Radio Eska.