Ostatnia lekcja samorządowa w ratuszu w tym roku szkolnym

W ramach inicjatywy „Kielce to My", Urząd Miasta Kielce odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Świat".

„Kielce to My" to inicjatywa Kancelarii Prezydenta Miasta Kielce, która wychowankom przedszkoli i uczniom szkół przybliża tematykę funkcjonowania samorządu terytorialnego oraz służb miejskich.

Podczas ostatniej lekcji w tym roku szkolnym dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Mały Świat" pod opieką Katarzyny Perdzyńskiej-Zarzeczny z Kancelarii Prezydenta odwiedziły siedzibę Straży Miejskiej w ratuszu, gdzie poznały zakres obowiązków oraz dowiedziały się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia. W Urzędzie Stanu Cywilnego spotkały się z Prezydentem Bogdanem Wentą oraz Kierownikiem USC. Dowiedziały się jakie uprawnienia im przysługują, jak wyglądają urzędowe insygnia ślubne oraz co jest potrzebne przy ceremonii cywilnych zaślubin. Dzieci odwiedziły także gabinet Prezydenta Miasta Kielce, salę sesyjną Rady Miasta oraz Biuro Zarządzania Kryzysowego.

Najważniejszą i najciekawszą dla dzieci częścią wizyty było spotkanie, na którym poznały symbole miasta Kielce oraz dowiedziały się o najważniejszych zasadach działania samorządu terytorialnego.

Inicjatywa będzie kontynuowana po przerwie wakacyjnej. Placówki zainteresowane wizytą uczniów w Urzędzie Miasta mogą się kontaktować z Katarzyną Perdzyńską-Zarzeczny, specjalistą do spraw Inicjatyw Społecznych i Współpracy Lokalnej. Kancelaria Prezydenta, Rynek 1, pok. 103, 25-303 Kielce, tel. 511 976 374, e-mail: katarzyna.zarzeczny@um.kielce.pl.

Powrót na początek strony