Ostatnie dni na odwiedzenie wystawy „W ciszy” w Punkcie Promocji Kielc

Jeszcze tylko do 3 kwietnia można oglądać wystawę „W ciszy”, na którą składają się portrety kobiet, nostalgiczne pejzaże oraz rzeźby kieleckiej artystki Agnieszki Łuczyńskiej. Wystawa, która odzwierciedla świat emocji i uczuć autorki, to idealna na przedświąteczny czas propozycja.

- Moją twórczość inspiruje piękno. Doznawanie tego uczucia płynie z otaczającej mnie natury. Tkwi we mnie wiele wspomnień, przeżyć, tęsknot za ludźmi, miejscami, których już nie ma. Dotykając przemijalności pragnę je zatrzymać. Pojawiające się kobiety w moich pracach są efektem tematu, jaki podjęłam. Zatytułowałam go „Daleko”. Ta postać, którą ujawniam, jest wspomnieniem kobiety zanurzonej w ciszy, tajemnicy, otoczona aurą melancholii - mówi Agnieszka Łuczyńska, która mieszka i tworzy w Kielcach.

Agnieszka Łuczyńska z zawodu jest fotografem. Jej domena to malarstwo w technikach wodnych, fotografia artystyczna i rzeźba ceramiczna, a głównymi motywami są pejzaż, architektura, portrety i martwa natura. Artystka ma w dorobku liczne wystawy w kraju, m.in.: w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej i Busku-Zdroju oraz za granicą - prezentowała się w Londynie i Madrycie. Autorka zrzeszona jest w Stowarzyszeniu Twórczym „Zenit” w Kielcach oraz w Skarżyskim Klubie Twórców SKART. Ponadto brała udział w kieleckim projekcie Ceramika Nova i współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Od niedawna zajmuje się też pisaniem ikon i złoceniem.

Punkt Promocji Kielc znajduje się na Dworcu Autobusowym przy ul. Czarnowskiej 12 (wejście od strony tunelu A), czynny jest od wtorku do soboty, w godz. 11:00-17:00 (w okresie świątecznym od 29 marca do 1 kwietnia PPK będzie nieczynny). Działalność punktu koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

PPK_Plakat_A3.jpg

Powrót na początek strony