Ostatnie posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta

We wtorek, 12 września odbyła się ostatnia w obecnej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas posiedzenia młodzi ludzie przyjęli stanowisko w sprawie zmiany w statucie rady oraz podsumowali swoją działalność w 2022 roku. Gośćmi spotkania byli m.in. zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki i kielecki radny Jarosław Bukowski, którzy podziękowali młodzieżowym radnym za ich zaangażowanie na rzecz miasta.

Mija trzecia kadencja Młodzieżowej Rady Miasta Kielce, wczoraj odbyła się 18 - ostania sesja kadencji 2022-2023, której praca oficjalnie zakończy się w listopadzie.

- Wasza kadencja dobiega końca, kończy się jakiś etap waszej wspólnej działalności, która bez wątpienia zasługuje na słowa uznania. Jestem przekonany, że to, co wydarzyło się przez te dwa lata, zapisze się w historii Młodzieżowej Rady Miasta, jaki i samorządu Kielc. Gratuluję Wam tego, że zdecydowaliście się poświęcić swój czas i współpracować, ale przede wszystkim, że chcieliście kandydować, rozpoczynając tym samy swoją przygodę z samorządem lokalnym. Pewnie jeszcze nie raz spotkamy się na różnych polach działalności społecznej, do czego zachęcam - mówił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

- Wiele dobrych rzeczy wydarzyło się podczas tej kadencji, w części z nich miałem okazję uczestniczyć. Dlatego tym bardziej gratuluję i dziękuję za to, że Wam się chce. Jako pedagog z wykształcenia bardzo cenię sobie młodzież, która wyznacza sobie cele i wytrwale do nich dąży - mówił radny Jarosław Bukowski.

- Jesteśmy trzecią radą, ale tak naprawdę pierwszą, która w pełni przetestowała statut i która bez ograniczeń mogła udzielać się w życiu publicznym oraz realizować różnego typu inicjatywy, które trafiały bezpośrednio do młodych ludzi - mówił Jakub Zając, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. - Jak na młodych ludzi, którzy nie znali samorządu, przez ten czas zrobiliśmy naprawdę dużo. Przekonaliśmy się, jak w rzeczywistości możemy działać, dostrzegaliśmy też sporo błędów w funkcjonowaniu rady i nad tymi niedociągnięciami staraliśmy się pracować tak, aby kolejne rady miały łatwiej - zaznaczył Jakub Zając.

Podczas sesji radni przyjęli wypracowane wcześniej stanowisko w sprawie zmiany w statucie Młodzieżowej Rady oraz podsumowali swoją działalność w 2022 roku. Podziękowali również za pomoc swoim opiekunom Martynie Branickiej i Anie Marcyś z Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, które z ramienia Urzędu Miasta wspierały działalność młodej rady.

W 2022 roku Młodzieżowa Rada Miasta Kielce brała udział m.in. w koncercie charytatywnym „Solidarni z Ukrainą” w Kieleckim Centrum Kultury, podczas którego prowadzili zbiórkę na rzecz uchodźców, w „Budzeniu Sienkiewki”, podczas którego realizowała projekt „Akcja Rowery” oraz projekt współorganizowany z Zespołem Pieśni i Tańca Kielce, w XXIII Gali OFF Fashion, w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2022”, konferencji „Ekonomik dziś i jutro” oraz w seminarium naukowym „Bez Tabu Kielce”, organizowanym w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Jednym z najważniejszych osiągnięć Młodzieżowej Rady Miasta Kielce III kadencji była organizacja Konwentu Samorządów Uczniowskich, który w listopadzie 2022 roku odbył się w Domu Środowisk Twórczych. Wydarzenie było okazją do zapoznania się z samorządami uczniowskimi większości kieleckich szkół średnich.

Młodzieżowa Rada Miasta Kielce przyczyniła się również do powstania w Kielcach dwóch projektów w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, były to: Napis 3D – I ♥ Kielce i Festiwal Balonów w Kielcach.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Sprawozdanie roczne z działalności.pdf PDF 292.45 KB
Powrót na początek strony