Ostrzeżenie przed burzami i upałem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne alerty pogodowe dla Kielc i województwa świętokrzyskiego.

W naszym regionie spodziewane są intensywne burze, którym miejscami może towarzyszyć ulewny deszcz od 30 mm do 50 mm, a lokalnie nawet do 60 mm. Niewykluczony także grad. Porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 100 km/h. Ostrzeżenie 2. stopnia obowiązuje na terenie Kielc oraz powiatu kieleckiego, kazimierskiego, koneckiego, jędrzejowskiego, pińczowskiego, skarżyskiego oraz włoszczowskiego od 14 lipca od godz. 19:00 do 15 lipca do godz. 8:00. Dla reszty województwa wydano ostrzeżenie 1. stopnia, obowiązujące do 15 lipca do godz. 14:00.

Cały czas aktualne jest także ostrzeżenie 2. stopnia przed upałami. Obowiązuje ono na terenie Kielc i całego regionu do 15 lipca do godz. 18:00. W tym czasie temperatura w ciągu dnia może osiągać od 29 do 32 st. Celsjusza.