Pasażerowie „Ogórka” na pikniku przed dworcem Autobusowym

Rzeźby pasażerów przy autobusie tzw. "Ogórku"
fot. Krzysztof Zając

Kim są pasażerowie kultowego „Ogórka” - bohaterowie rzeźby kieleckiego artysty Sławomira Micka? I czy są fotogeniczni? - odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać przychodząc na Piknik Rodzinny „Kielce dla Ciebie” z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, który Miasto Kielce organizuje w sobotę, 27 maja przed Dworcem Autobusowym w Kielcach. Jedną z atrakcji imprezy będzie wystawa fotografii Krzysztofa Zająca, które przedstawiają poszczególne elementy rzeźby.

Krzysztof Zając jest kielczaninem, związany z kieleckim środowiskiem fotograficznym, mieszka i pracuje w Kielcach. To autor i współautor licznych wystaw fotograficznych, laureat medali, nagród i wyróżnień. Jego fotografie były prezentowane w wielu krajach Europy i świata. Laureat GRAND PRESS PHOTO, BZ WBK Press Foto i WKF NATIONAL GEOGRAPHIC. Dwukrotny laureat Międzynarodowego Biennale Krajobrazu i wielokrotny laureat Interdyscyplinarnego Konkursu Plastycznego PRZEDWIOŚNIE.

W 2012 roku został przyjęty w poczet członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. W latach 2014-2020 był członkiem rzeczywistym Związku Polskich Artystów Fotografików, w którym pełnił funkcję wiceprezesa, a następnie prezesa Zarządu Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF. W latach 2018-2022 pełnił funkcję prezesa Zarządu Fundacji im. Kieleckiej Szkoły Krajobrazu.

Zapraszamy na otwarcie wystawy i spotkanie z autorem zdjęć - w sobotę 27 maja, o godz. 14.00.

Piknik „Kielce dla Ciebie” potrwa do godziny 18.00. Cały program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

 

Powrót na początek strony