Kieleccy radni złożyli ślubowanie

Radni Miasta Kielce spotkali się na pierwszej w kadencji 2024-2029 sesji. Nowi rajcy złożyli ślubowanie i wybrali przewodniczącego. Funkcję tę będzie pełnić Karol Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej.

"Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojego miasta i jego mieszkańców" – rotę ślubowania podczas pierwszej sesji w nowej kadencji odczytał radny senior, Jarosław Karyś. Jemu również przypadło w udziale rozpoczęcie obrad.

Ślubowanie złożyło 24 radnych (nieobecny był wybrany z list Lewicy Marcin Chłodnicki). Po nim przeprowadzono wybór nowego przewodniczącego. Radni zgłosili tylko jednego kandydata, Karola Wilczyńskiego z Koalicji Obywatelskiej. W tajnym głosowaniu poparło go 19 rajców, a 5 wstrzymało się od głosu.

Wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Kielce zostali Anna Mazur-Kałuża, Jarosław Machnicki i Marcin Stępniewski.

W ostatnich wyborach samorządowych kielczanie wybrali 25 radnych. Są to: Katarzyna Czech-Kruczek, Katarzyna Kaleta, Monika Kowalczyk, Jarosław Machnicki, Michał Piasecki, Wiktor Pytlak, Karol Wilczyński, Kamila Wojda-Misiuda, Katarzyna Zapała i Kamil Żurek z Koalicji Obywatelskiej; Elżbieta Hermanowska, Anna Jaworska-Dąbrowska, Jarosław Karyś, Piotr Kisiel, Wiesław Koza, Dariusz Kozak, Michał Płatek, Natalia Rajtar, Marcin Stępniewski i Arkadiusz Ślipikowski z Prawa i Sprawiedliwości; Maciej Bursztein, Dariusz Gacek, Maciej Jakubczyk i Anna Mazur-Kałuża z komitetu Przyjazne Kielce (klub nazywać się będzie Perspektywy) oraz Marcin Chłodnicki z Lewicy.

Powrót na początek strony